Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fiat Albea Active (fara RCD original)/cum adaugam un RCD?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
Vily91075
Am observat ca mai exista cel putin inca un utilizator care ar fi interesat sa isi adauge un radio CD la Fiatul sau Albea Active care nu a fost dotat din fabrica cu un astfel de RCD. Deci aici sa vorbim numai de asta...
Vily91075
QUOTE(Vily91075)
Am observat ca mai exista cel putin inca un utilizator care ar fi interesat sa isi adauge un radio CD la Fiatul sau Albea Active care nu a fost dotat din fabrica cu un astfel de RCD. Deci aici sa vorbim numai de asta...


P93934 a scris pe 1 decembrie:
Am si eu ceva intrebari cu privire la un Albea Confort(Active Plus) :

1. nu am radio-cd -ul original si as vrea sa pun un radio cd mp3, dar nu cel original. Cele din magazine au dimensiunile : 17.5 x 5 cm, iar masca care acopera locasul unde ar urma sa fie montat are 20.5 x 7.2 cm, deci zic eu ca mi-ar ramane un spatiu liber in jurul cd-ului si nu e prea aspectuos. Dintre cei care au montat un alt radio-cd in afara de cel original, cum se aseaza, ati pus alta masca, ceva poze daca se poate, sugestii ?

2. la computerul de bord nu am reusit sa setez sa imi afiseze consumul din km/l in l/100. In poate da cineva pasii completi la acest tip de computer de bord?

3. cu privire la radio-cd, stie careva cat costa real in service la fiat, si care e manopera pt montarea unui radio-cd?

La fel si eu as fi interesat sa aflu cat mai multe legate de punctele 1 si 3...Am cumparat recent un RCD cu mp3 Panasonic si sunt interesat sa il montez pe masina (asta cam in apropierea Craciunului). Si cum masina este in garantie, are aproape 1000km, trebuie sa merg la service-ul Fiat pentru adaugarea RDC-ului...

Pentru P03034, mentionez ca Panasonicul pe care l-am cumparat are dimensiunile 18,4cm pe 5,3 cm, deci ar intra oarecum in spatiul deja din bord. Totusi am vazut ceva cu 20 cm, deci ar mai ramane 1 cm de o parte si de alta de vazut cum se vede...

Exista alti useri care si-au adaugat RCD? Cum au facut?
Multumesc anticipat pentru orice informatie,
Vily
P93934
nu e nimeni care sa ne ajute cu o poza, pareri ?
Ionut45405
Ref la afisarea consumului, la modelul de baza nu este posibila. La celelalte se seteaza din meniu.
Lucian91487
Tocmai am pus o poza cu RCDul. O gasiti aici
http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t...&start=1520
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.