Help - Search - Members - Calendar
Full Version: La ce masina as plati mai putin pe piese si pe revizii?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Condurachi94067
Am o mare dilema !
As vrea o masina dar nu stiu cat mar costa preturile de intretinere
De exemplu am auzit ca la Logan discurile de frana costa 2 milioane
si ca toba e dintr-o bucata.
Dati-mi si mie niste sfaturi![/b]
Adrian
ce importanta are daca toba e din mai multe sau o singura bucata?, nu prea conteaza.

nu mi se pare mult 2 mil pe discuri de frana avand in vedere ca se schimba rar. loganul are cea mai ieftina intretinere dintre masinile de pe piata noastra.
James Kilowatt
Eu cred ca-s mai ieftine daewoo-urile la intretinere.
TLS-09
Ar fi bine sa se faca un topic general cu costuri de intretinere pentru diferite marci.
C Z R
sal!
am un cielo executive 90cp si am schimbat de curand aproape tot ce se poate pe el(ulei+filtru ulei+filtru benzina+kit distributie role, etc.+antigel 5 litri+curea compresor aer cond. si nu mai stiu ce curea tot la aer+filtru aer+coliere etc. nmu mai stiu mai multe piese) la toate astea adauga manopera m-a costat 7.500.000 ROL sau 750 RON.

Concluzie: mai ieftin nu se poate, cielo the best smile.gif)

Reversul medaliei: la fiat numai ulei + filtru ulei + filtru aer = 4.500.000 ROL sau 450 RON sad.gif

Cam atat...
Baby Blues
Una din masinile cu cele mai mici costuri de intretinere si cu piese fiablie este Opelul! daca este cazul o sa-ti dau o lista de preturi cu costul unor piese . Adevarat nu originale Opel dar executate sub licenta de o firma care face piese de calitate. orientativ la masina din semnatura , 2 capete de bara m-au costat 86 ron+ 20 ron manopera.
sorin37756
Cred ca Toyota are fiabilitate buna- garantie tabla 12 ani si cred ca impreuna cu Opel Agila face parte din singura grupa de masini cu distributie care nu se schimba la 50-60.000 km sau 2-3 ani, pentru ca distributia este pe lant, nu pe curea. Poate se mai ieftinesc din 2007 masinile din afara UE...?
Radu95448
QUOTE(Alex Aka)
sal!
am un cielo executive 90cp si am schimbat de curand aproape tot ce se poate pe el(ulei+filtru ulei+filtru benzina+kit distributie role, etc.+antigel 5 litri+curea compresor aer cond. si nu mai stiu ce curea tot la aer+filtru aer+coliere etc. nmu mai stiu mai multe piese) la toate astea adauga manopera m-a costat 7.500.000 ROL sau 750 RON.

Concluzie: mai ieftin nu se poate, cielo the best smile.gif)

Reversul medaliei: la fiat numai ulei + filtru ulei + filtru aer = 4.500.000 ROL sau 450 RON sad.gif

Cam atat...



recomanda-mi si mie te rog numele service-ului de unde ai luat piesele si unde ti le-a schimbat...pare interesant si as avea nevoie pe viitor. mersi anticipat
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.