Help - Search - Members - Calendar
Full Version: se pot trece alte dim. pt anvelope in CI
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
mirela93061
Vad ca multi dintre voi vor sa puna jante mai mari si mai late ,dar ce facem cu CI .A trecut careva modificarea asta in acte, ca si eu am schimbat de pe 15'' pe 17'',dar nu stiu daca se poate plati o taxa la RAR pt asa ceva ca nu as vrea sa umblu dupa acte pe la politie!
Horia49540
mirela, cam asa ar trebui, sa se treaca in acte, dar uite: in cartea tehnica a masinii mele scrie ca tre sa aiba 155r13
cand am luat-o nenea dinainte ii pusese 175r13
la RAR nu au tinut cont de ce scrie in carte si au trecut-o in Ci 175r13 (puteau sa-mi spuna ca nu tre asa si le schimbam, dar n-au zis nimic, m-am trezit cu Ci scrisa asa...)
dar mie nu mi-au placut cauciucurile alea (directie groeoaie, consum mare etc.)si mi-am pus 155r13 asa cum trebuie
si nu m-am dus sa-mi modifice, caci ar trebui sa alerg eu pentru prostia si incompetenta unui "inginer" care te usuca de bani la o instututie facuta tocmai pentru a fura bani - parerea mea
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.