Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Inchidere centralizata & alarma
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
Popescu91011
Am citit ca unii dintre voi si-au montat atat inchidere centralizata, cat si alarma. Prin magazine am vazut o multime de marci pentru asa ceva. Aveti vreo recomandare, ceva ce trebuie urmarit in alegerea unei inchideri sau a unei alarme. Ma intereseaza mai ales inchiderea centralizata, sa nu risti sa ramai pe dinafara (sau, Doamne Fereste!, pe dinauntru!). De montat cine se ocupa, poti merge la orice atelier de electrica auto sau la cele specializate? La service-ul din Bujoreni e cineva care se ocupa cu asa ceva?
opris72246
nu stiu ce sa zic,cred ca este buna ideea si eu intentionez sa -mi pun,am un prieten(cel care se ocupa de masina mea)care pune si alarme l-am intrebat daca imi pune si mie si mi-a recomandat sa merg la o firma autorizata pt garantie si calitate......,asa ca eu zic sa te fedresti de ofertele din supermarketuri,gasesti incepand de la 1000 ron dar............este o firma in militari(linga statia de metrou pacii,intre iesiri)vad mereu masini acolo si cred ca sunt seriosi.
Ionut45405
Eu am pus inchidere+alarma din oferta Metro (la un Audi si o Alfa) si n-am avut probleme decat cu un senzor de soc care a "capiat" si urla intr-una, inchiderile au fost super OK. Sunt firme specializate care monteaza daca nu te incumeti singur.
Mihai103235
si eu am pe a mea inchidere si alarma
doar ca....s-a rupt un fir care comdanda motorasul din usa soferului si deci momentan sunt inca la stadiul de cheie
alrma si kit-ul de inchidere au fost luate de prin super marketuri....montarea a fost facuta de un amic de al meu
in rest....nu sunt probleme majore
cel mai bine este un set de chei acasa ...de rezerva
CRISTI91516
deci pot sa pun pe laditza mea 1200 si inchidere centralizata si alarma?Stie cineva cum se monteaza mai exact?Ce alimenare are alarma?Vreau sa stiu mai multe.
Cosmin65397
Cristofor...sa tragi niste poze la cum ai montat inchiderea sa vedem si noi....da-ne si ceva detalii cum ai facut, ce ai desprins, ce ai prins...etc....cine stie poate punem si noi inchidere....
CRISTI91516
Scuze pentru intarziere dar timpul ne omoara.Am reusit sa fac o schita 'in mar' cam cum vine montata pe usa.
CRISTI91516
Cele de sus sunt piesele care le contine si cam asha vine montata.
Legenda: 1. clema care prinde axul din masina existent si axul nou
2.axul nou 3.Lamela metalica pe care se prinde motorasul 4.surub cu care se prinde motorasul de lamela 5.Surub unde vine prinsa lamela de masina.Scuze pentru desen dar e facut in graba.
tzo99516
si cam cat costa smecheria?
CRISTI91516
95 ron amandoua.Chestia e ca ambele vin in cutie cu un panou de comanda(independente).Cum omul cumpara 'pachetul' inseamna ca vrea sa-si monteze si una si alta.Ceea ce inseamna ca panoul de la inchidere e de prisos ca vine prins in panoul de la inchidere ca atuci cand dezactivam alarma sa se deschida si usile.Nu?Si mai e o parte nasoala care mi-a dat batai de cap.Firele de la inchidere sunt puse ptr panoul ei nu ptr panoul de la alarma.Deci cum cel de la inchidere se scoate trebuie adaptat la alarma.Trebuia niste fire inversate si gata.Apropo si mai sunt 2 fire alb si maro(tragaci) cica alea nu se pun.Atat.Bafta la montat.
Popescu91011
Ce marcă e pachetul ăsta, alarmă+închidere, să știm după ce ne uităm? Și, până acum, ești mulțumit, funcționează OK?
tzo99516
am luat si eu azi o inchidere dar numai pt fata si am dat pe ea 30 de lei,o sa ma ocup zilele astea sa o montez sa scap de un lucru!
CRISTI91516
Si inchiderea si alarma sunt firma Type R.Sunt foarte multumit de ele.Pot spune ca telecomanda aia bate foarte mult.Tzo ai dat bine pe inchidere.Are si telecomanda?
tzo99516
nu are! si e mai bine ca ma chinuiam prea mult sa pun actuatoarele,merge bine si din cheie
Cosmin65397
Se gasesc doar pt 2 usi si cu telecomanda? am cautat pe net si am vazut ca multe sunt pt 4 usi,cu 2 telecomenzi dar fara alarma..si inca ceva cand cumperi setu probabil dau ceva scheme de montaj a inchiderii ? ma refer la partea electrica..ca montaju il fac singur..
tzo99516
asa am acutat si eu.doar pt doua usi cu telecomanda dar nu au vrut sa dea,oricum de descurcat te descurci singur,ca schema ai incutie asa ca bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.