Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Masina pierduta
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Florin26764
Nu stiu daca este deschis bine topicul aici, sau s-a mai discutat despre asa ceva.
Acum vreo 3 ani am vandut o masina - Daci Nova GT; din motive obiective i-am dat noului proprietar si cartea si talonul (vecin si - la vremea aia - prieten). Asta dupa ce face un accident si repara masina o revinde unui samsar s.a.m.d. ... i-am pierdut urma.
Aveti cunostinta de un asemenea caz, si ce e de facut ... Vreau sa scap de ea, sa nu mai fie pe numele meu.

p.s. - nu am nici un fel de act al masinii sau de vanzare-cumparare

Orice sfat e binevenit!!!

Apropo masina e Dacia Nova GT, an 1998, culare alb B-23-FZM
Dupa ultimele informatii e undeva in jud Dambovita
marius68582
Adica i-ai imprumutat-o si asa zisul prieten ti-a tras teapa??
Cu siguranta politia ar avea ceva de spus,chiar daca nu ai nici un act de vanzare-cumparare.Faza cu accidentul chiar e nasoala,gandeste-te ca ar fi fost victime,se identificca masina dar nu si cine era la volan.Nu cadeai tu?
Imi pare rau ca nu pot fi mai mult de folos,asa cum am spus,mai ales dac nu dai de urma masinii poate trebuie instiintata politia.
Florin26764
NU, masina i-am vandut-o prin toamna, urmand sa facem actele la inceputul anului urmator.
Cand am fost sa facem actele era inchis la Administratia Financiara ... si asa am amanat-o; intre timp asta a facut un accident si a avut nevoie de cartea de identiate pt un nr nou (cel de pe masina l-a distrus); eu, baiat bun, i-am dat toate actele si originale si copii (suntem vecini, si eram si prieteni) iar el dupa ce a reparat masina a vandut-o la un samsar cu toate actele originale ... asta a revandut-o s.a.m.d. nu mai stiu unde e masina
Adrian
mergi la politie
fln44446
As avea nevoie de niste sfaturi mai exacte; daca a mai fost cineva implicat intr-o problema asemanatoare....
Fireste ca am fost la politie, da' politia ma trimite la judecatorie, judecatoria da din umeri ca nu am acte, ma timite inapoi la politie sa imi iau acte ... si tot asa
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.