Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Radiere + reinmatriculare
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
B.93925
Salutare tuturor!

Am citeva mici nelamuriri si as vrea sa va rog sa ma ajutati. smile.gif Tocmai m-am mutat cu domiciliul in alt judet si ar trebui sa-mi inmatriculez si masina pe noua adresa. Intrebarea mea este: as putea sa fac operatiunea asta chiar de aici sau trebuie mai intii radiata de la vechea resedinta si apoi reinmatriculata aici?

Mersi mult!
Adrian
din cate stiu eu o radiezi si apoi mergi si o reinmatriculezi in noua resedinta de judet.
B.93925
Multumesc pentru raspuns.

Da, stiu ca asa se intimpla pina acum. Ma intreb daca nu s-au schimbat lucrurile o data cu noul cod rutier, asa cum se discuta. smile.gif

Mersi inca o data!
Adrian
nu cred, noul cod aduce ca noutati doar pedepsele si conditiile de obtinere a permisului mai aspre.
alcris01
Potrivit noului cod rutier nu mai este necesara radierea masinii doar in cazul vanzarii-cumpararii in aceeasi localitate, in rest n-ai cum sa circuli de ex. in Cluj cu numar de Bucuresti blush.gif
B.93925
Mersi de info. One more question: daca o inmatriculez pe noua resedinta, tre' facuta iar verificarea tehnica, chit ca sint inca in termen cu ea? smile.gif Mersi mult!
CatalinKRK
Sa inteleg ca n-ai luat masina second-hand biggrin.gif . Se stampileaza pe noul talon data expirarii inspectiei. Apropo eu desi ma mutasem n-am stat sa mut si masina, si pana am vandut-o, vreo 2 ani, a ramas pe adresa veche. N-am patit nimic din cauza asta.
Radu95448
Eu am cumparat o masina din cluj (second hand) si mi-a scris aia de la birou de vanz-cump pe talon instrainat catre....la data de.... si au trecut 30 de zile ieri...mai pot circula cu ea pana la anu cand as vrea sa o inmatriculez la bucuresti ? am rca si toate nebuneliile...plus ca mi-au facut un fel de semnatura pe talon...iar la politie nu a fost radiata atunci pe 22 nov (in cluj) ca lipsea un act...deci nu circul cu o masina radiata....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.