Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Logan Pentru UK
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
_Theo_
http://www.worldcarfans.com/spyphotos.cfm/...r-british-isles

smile.gif) si la englezi logan e un nume de persoana smile.gif) "hey Logan I'm Gonna Take Your Logan for a spin!" smile.gif)
marius68582
Dacia are un nume foarte prost in UK,poate din cauza aceasta francezii nu il vor comercializa sub numel marcii romanesti.Pacat,spun eu,o oportunitate ratata pentru imbunatarirea imaginii generale a Romaniei
r4mp
si totodata isi strica renault imaginea.. asta referitor la gama lor intreaga cu 5 stele la euro ncap
air_wolf
hai sa fim seriosi, loganul se vinde in franta mult mai bine decit bmw seria 3 sau alte masini de marca. nu vad de ce n-ar face la fel si in anglia. chiar asa de proasta nu este, exceptind echiparea de baza fara insonorizare.
Mihai44627
smile.gif)...ce comparatie de pret ai facut...un logan de 6000 cu un BMW de 30000.....hai ca ai fost aproape wink.gif de ce nu pui logan vs clio in franta?
ncristi
QUOTE
Dacia are un nume foarte prost in UK


De unde sti?...multi nici nu au auzit de numele dacia.
Din ce stiu dacia nu a exportat niciodata in UK asa ca nu vad de unde numele prost...
eddie
Dar cu siguranta va fi un succes in Anglia, unul dintre principalele motive este ca englezoii sunt calici si isi vor cumpara imediat o masina ieftina.
Ar doilea motiv at fi ca Renault este foarte bine vandut in UK.
Daniel82595
QUOTE(ncristi)
De unde sti?...multi nici nu au auzit de numele dacia.
Din ce stiu dacia nu a exportat niciodata in UK asa ca nu vad de unde numele prost...


Ba s-au importat pe la inceputul anilor '80, insa s-au importat asa de putine incat au si uitat. Dacia Denem se numea si intr-adevar englezii nu erau multumiti de ele, multi dintre clientii de masini ieftine preferand Samara.
Totusi cred ca astasi Loganul ar avea succes in UK dupa ce stirea cu "masina de 5000 euro" produsa de Renault a facut inconjurul lumii.
CPI
Pina si clarkson a clasificat loganul ca si cool pe top gear cool wall. Si stia ca e facut in .ro, i-a zis un renault made in romania.

Si eu zic ca va avea succes in uk.
HalbaSus
QUOTE(CPI)
Pina si clarkson a clasificat loganul ca si cool pe top gear cool wall. Si stia ca e facut in .ro, i-a zis un renault made in romania.

Si eu zic ca va avea succes in uk.


Nu mai faceti confuzie intre cool wall si cosul ala pe care scria OK, in care a fost aruncat loganul... A zis ca ar fi OK sa se importe in marea britanie, asta nu inseamna ca masina e cool.
Laurentiu_007
Renault este una dintre cele mai bine vandute si vazute masini de pe piata.Dacia insa e altceva, chiar daca pe capota portbagajului scrie "by Renault".Poate ca nu prea au curaj sa se incumete la o masina fabricata in Romania.Uitati-va cum ne privesc englezii in general.
Oricum ar fi ok din partea Renault sa investeasca si la imaginea Dacia in general pt. ca de pe proiectul Logan a scos (foarte) multi bani.
r4mp
pentru cei care nu au vazut episodul din top gear cu parerea lor despre logan, here you go : http://www.youtube.com/watch?v=5CTIxykcTH8 ; este ultima deci " aveti putintica rabdare " biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.