Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Grand Prix Masters la Bucuresti...
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Motor sport
Pages: 1, 2, 3
Alex-F1
Dap.....adevarul e ca, cel putin de data asta, fetele ne-au tras-o original....sau cel putin ne-au luat-o inainte.... blink.gif ....adica Oana si Elena sunt prezente la fata locului la cursa FIA GT (transmisa partial si pe Antena 1 - intrerupta de emisiunea "Duminica in familie" :evil: :boxing: :minigun: - rusine maxima), iar baietii ce fac? Si io....in loc sa fiu acolo, sunt de tura la serviciu.... sad.gif whistling.gif Bravo fetelor!!!!! :clapping: :1: RESPECT :notworthy: Baietilor.... no.gif

Marius, pai cica Alexandrescu ar fi concurat in Cupa Dacia Logan in acest weekend la Bucuresti, de aia mi-am permis sa amintesc de el aici....sper ca n-am gresit prea tare :harhar: Totusi pana la urma a concurat sau nu?
Oana
multumesc ptr aprecieri...sunt multe de zis legat de week-end-ul asta, dar adevarul e ca nu prea am cuvinte...nu stiu daca ma intelegeti...a fost prea mult pentru prima mea intalnire live cu asa ceva, desi nu am absolut nicio treaba cu niciuna dintre competitiile astea...nici nu vreau sa-mi imaginez cum as reactiona la o cursa de f1 :angel:
am sa le iau pe rand, ca sa nu ma amestec si sa nu uit ceva...atmosfera a fost ok...vineri a fost putina lume, dar cei care au fost au stat pana in ultimul moment...sambata cam dublu fata de vineri...astazi, cu exceptia tribunei vip si a celei gold din fata liniei de start, cam toate tribunele au fost pline...bine, este adevarat ca asta s-a datorat cel mai mult faptului ca intrarea a fost libera, dar faptul ca toti oamenii astia au stat nemiscati timp de cateva ore in ploaie, spune multe...
astazi am luat la rand toate tribunele...practic, am facut si eu o tura de pista, dar pe jos blush.gif cea mai spectaculoasa cursa a fost fia gt...n-am vazut nici un incident live astazi, dar in schimb am vazut o gramada de depasiri de la una din tribune...pacat ca s-a terminat...sper doar sa se repete povestea si anul viitor...
mai bine va bag poze si vorbesc mai putin....aaaa....stiu ca a mai fost si petre, dar nu am reusit sa ne gasim pe circuit...elena are deja un favorit, ceea ce inseamna ca i-a placut...am si o surpriza ptr alex, dar il mai las putin sa fiarba biggrin.gif aaa, nu l-am vazut pe alexandrescu pe acolo, spre bucuria lui...a fost doar o coincidentza de nume...

formula 3 int. aproape de final...
Oana

iesirea de la boxe...
Oana

se putea si mult mai bine...parerea mea
Oana

inainte de startul fia gt3
Oana

startul...
Oana
Oana
asta-i ptr alex biggrin.gif si am participat si la un concurs...i-am schimbat o roata impreuna cu o fata si un baiat in 15 secunde...si am luat si un premiu ptr asta...cu alte cuvinte ne-am descurcat onorabil...
Baby Blues
Cam plouate fetele alea dar ... daca le mai intalnesti si daca vreuna are nevoie de o palinca ca sa-i treaca frigul sa o inviti la noi. biggrin.gif
marius68582
Incredibila lipsa de respect si profesionalism demonstrata de Trustu' lu' Voiculescu.La jumatatea mult trambitatei "curse regina" blah-blah-blah au intrerupt transmisia pentru a face loc emisiunii lu' Raduleasca. :bash:
marius68582
Clasamentul final al cursei pe care nu am putut s-o urmaresc pana la sfarsit.(dar nu-i nimic,a fost ultima oara cand m-am uitat pe Antena 1,am vrut la un moment dat sa si scot toate posturile din memoria tv-ului :evil: )

1. Bertolini/Piccini - Maserati MC12 (GT1) 72 ture in 2:00:56.811
2. Bouchut/Mucke - Lamborghini Murcielago (GT1) +39.713
3. Montanari/Ramos - Maserati MC12 (GT1) +1:04.609
4. Wendlinger/Sharp - Aston Martin DBR9 (GT1) +1:19.595
5. Kumpen/Longin - Corvette C5R (GT1) +1 tur
6. Vilander/Muller - Ferrari 430 (GT2) +1 tur
7. Gollin/Biagi - Maserati MC12 (GT1) + 2 ture
8. Collard/Malucelli - Porsche 997 GT3 RSR (GT2) +2 ture
9. Davies/Babini - Aston Martin DBR9 +3 ture
10. Lieb/Felbermayr Jr - Porsche 996 GT3 RS (GT2) +3 ture
11. Kuppens/Leinders - Gillet Vertigo (GT2) +3 ture
12. Zani/Busnelli - Porsche 997 GT3 RSR (GT2) +4 ture
13. Mullen/Kirkaldy - Ferrari 430 (GT2) +4 ture
14. Cloet/Vannelet - Corvette C5R (GT1) +5 ture
15. Cressoni/Rugolo - Ferrari 430 (GT2) +6 ture
16. MacAri/Aucott - Maserati MC12 (GT1) +6 ture
17. Felbermayr Sr/Ried - Porsche 996 GT3 RS (GT2) +9 ture
18. Kutemann/Waaijenberg - Maserati MC12 (GT1) +10 ture


Mai multe detalii puteti citi in diverse articole pe situl oficial al FIA GT.
Watcher
Nu cumva pe antena2 s-a dat pana la sfarsit?
Alex-F1
Da, Marius, asa cum zicea si Watcher, pe Antena 2 cursa a fost transmisa integral.....deci daca mai botonai umpic telecomanda aia, vedeai toata cursa.... arigato.gif Asta e.....tzeapaaaaa biggrin.gif

Uaaaaaaa......sarumana Oana pt. pozaaaaaa blink.gif :notworthy: ....dap, cu asta chiar ca m-ai uns la sufletel pe ziua de azi.... wub.gif Be good!!! :wave:
Elena A.
Sunt toata un ranjet maxim!!! Urmare a unui telefon primit de la Oana :notworthy: am ajuns si eu azi pe circuit...si ca mi-a placut e putin spus. NU m-a deranjat ploaia nici macar o secunda, iar zgomotul asurzitor era o placere. Chiar daca anul asta am intrat moca (desi am vrut sa-mi iau bilet, dar soarta mi-a fost potrivnica sad.gif ), la anu' va asigur ca voi fi spectator platitor, pentru ca merita (si sper ca asa gandesc si alti romanasi ce s-au aflat in aceeasi situatie). Am intrat si noi in lumea buna a motorsporturilor si sper ca aceasta competitie sa nu fie singulara :proud: Imi pare rau ca pe circuit nu au fost mai multi forumisti, dar la anu' mi-as dori o gasca mare acolo biggrin.gif Gata cu vorbaraia si hai la poze (cu scuzele de rigoare pentru calitate si neindemanare - sunt facute cu telefonul din dotare si e prima oara cand pozez bolizi blush.gif ).









Elena A.






[/img]
Elena A.


si



Scuzati zgomotul de fond si calitatea. In rest, bucurati-va de huruitul motoarelor! :punk:
Alex-F1
Damn....pai atata feedback de la un eveniment motorsport n-am primit in viata mea de la niste fete!!!!!!!! blink.gif Trebuie sa zic din nou R.E.S.P.E.C.T. Oana & Elena..... :notworthy: ....sunteti no. 1 de data asta :1: Elena....pozele ca pozele, ca sunt facute din acelasi loc (desi sunt super-calitate pt. un tel. mobil), dar cu filmuletele alea m-ai rupt in bucati.... :ohmy: .....geniala idee ai avut.....sunetul este demential, poate chiar amplificat putin de blocurile din imprejurimi.....m-ai facut sa ma revad pe mine in tribune la Hungaroring, unde n-aveam destule maini sa le fac pe toate, deci nu stiam ce sa fac: sa fac poze, sa filmez, sa agit steagul sau sa ma uit prin binoclu.... biggrin.gif Vazandu-va asa de pasionate, io zic sa faceti cumva si sa mergeti la o cursa de F1....la vecini, care e mai aproape....Istambul sau Hungaroring.....va asigur ca nu veti regreta!!! :help: Daca ar fi fost la Bucuresti masinile de F1, la ecoul din oras, cu siguranta ati fi avut nevoie de dopuri de alea speciale pt. urechi, desi unii masochisti (printre care si eu....poate si voi, nu stiu, fiecare cum suporta) le-ar fi refuzat categoric!!! Din spate, pe accelerare, sunetul este asemanator unui traznet...un feeling de exceptie....imaginati-va cum se aude la o masina de F1, care si pe portiunea de franare, la caderea din vitezele superioare in vitezele inferioare (frana de motor) scoate niste sunete asurzitoare, tot asemanatoare unui traznet.....chiar, la FIA GT cum era sunetul la decelerare (pe franare)? Banuiesc ca destul de cuminte.... vad ca acolo unde ai filmat tu, baietii accelerau o bucatica scurta, imediat dupa ce ieseau din curba la dreapta si dupa ce indreptau volanul....probabil in conditii uscate ar fi accelerat ceva mai repede, dar pe ploaia aia nu cred ca ii tinea sa accelereze inainte de-a iesi din curba!!!!! Ce sa mai zic.....ma bucur ca in sfarsit se misca si la noi ceva.....precis au fost si destule parti negative, dar nu se poate de la inceput sa fie totul brici, asa ca, una peste alta, io zic ca e un pas inainte si asta e tot ce conteaza!!! Anul viitor nici nu se mai pune problema.....voi fi prezent 100%!!!! arigato.gif Inca o data: BRAVO FETELOR!!!!!!!! :punk: Vorbeamos..... :wave:
Elena A.
Daca saptamana trecuta aveam un gand sa particip la etapa de f1 din Turcia , acum deja sunt f, f serioasa in aceasta privinta. Mi-e clar ca anul asta ajung acolo si o sa-mi petrec weekend-ul in zgomot de motoare (fara dopuri in ureche, ca doar nu sunt nebuna!!!). Ma intreb cum oare o sa ma descurc, asa incat sa urmaresc cursa, sa fac poze, sa filmez si ma mai si bucur in modul specific (chiote, zbierat, fluierat, batut din palme, etc). Sper ca treaba asta de ieri a fost o avanpremiera a cursei de la Istambul biggrin.gif
lucicop
Am facut si eu ceva poze si le-am pus online:
http://picasaweb.google.com/lucian.copat

A fost super !

PS: la sfarsitul fiecarui album (Day x) sunt filmulete wink.gif
Oana
am inviat...doar ca de data asta doar am sa vorbesc, ca pozele le-am uitat la bucuresti si voi intra in posesia lor sambata...daca nu va scade interesul pana atunci, o sa mai postez...mai am multeeeee....din pacate m-a lasat aparatul la fia gt si nu am reusit sa fac nimic...sau mai bine zis din fericire ca nu m-a lasat din prima zi...oricum, elena a reusit sa surprinda atmosfera...si sunetul biggrin.gif care in nici un caz nu era cuminte nici macar pe franare...e adevarat ca nu se compara cu bubuiturile de la accelerare, dar era prin zona...zgomotele se auzeau sacadat la fanare (asta pentru ca nu franau continu?nu-i nevoie sa ma bagati in date tehnice ci doar sa-mi spuneti daca am banuit bine)...dupa parerea mea aia era cea mai interesanta zona de pe circuit...vedeai finalul liniei drepte, depasiri si o portiune de accelelare la iesirea din curba...cu sunetele aferente...mie mi-a mai placut foarte tare si startul, dar nu prea se merita sa stai acolo doar ptr asta deoarece altceva nu vedeai...si mai era o zona interesanta unde masinile treceau foarte aproape de tribune si prindeai si o portine de accelerare deoarece era iesirea dintr-o alta curba...faptul ca puteai sa te muti de la o tribuna la alta, dar din acceasi categorie, mi s-a parut exceptional...au fost si lucruri care nu mi-au placut, dar nu m-am stresat foarte tare ptr ca eram prea entuziasmata...
vroiam sa va mai spun si altele, dar tre sa recitesc mesajele postate ca am uitat...
petre 1
Eu am stat in tribuna de la inceputul liniei de Start -Sosire si sunetul era super cel mai mult mi-a placut cum se auzea un Lamborghini iar cel mai prost era Corvete.Am fost surprins cat de bine s-a descurcat Fordul GT.Cred ca mai avem multe de invatat la capitolul organizare in ceea ce priveste asfaltul era cam varza,in unele locuri vedeai cum masinile topaiau,pe ansamblu pentru cei ce iubesc acest sport a fost ok si sa speram ca daca se vor mai organiza si in anii viitori o vor face ceva mai bine si vor veni mai multi spactatori.E un pas inainte.
Kata
salut!

si eu am fost, si sambata si duminica:)) (ca sa ingros randul fetelor de pe forum care au participat)

chestii nasoale sesizate (in afara de caine):
- denivelari (se facusera niste balti mama-mama pe circuit duminica in timpul cursei, apa nu se scurgea pe nicaieri)
- faptul ca au dat drumul la toata lumea (ne-am simtit ca niste fraieri ca am dat bani pe bilete si am fost fortati sa vedem cursa in picioare, ca se aglomerasera tribunele ingrozitor si erau pline de "neaveniti" - si pun cuvantul asta ca sa nu fiu acuzata ca base de rasism) - GROAZNIC, a fost o lipsa totala de respect pentru platitori, puteau macar sa bage pleava aia in tribunele "bronze" sau pur si simplu pe langa garduri. am stat stresati sa ne pazim buzunarele si narile mi-au fost chinuite grozav de tot felul de mirosuri
- lipsa unei posibilitati reale de a te hrani cumsecade (stateai acolo de la 9 dimineata pana la 6 seara si tot ce se putea manca erau niste sandvisuri amarate)

chestii cool:
- tot restul - sunetul motoarelor era divin. corvette-ul nu suna rau, ci doar foarte gros, are personalitate, asta e un semn distinctiv al marcii!
mi-a placut ca am avut piloti romani pe care sa-i incurajam. bravo!

si abia astept urmatoarea cursa.

poze avem cateva sute (my husband is a maniac smile.gif) dar nu sunt pe laptopul meu... asa ca nu ma injurati ca nu am cum sa le pun deocamdata. nici nu pot sa aleg dintre ele, asa sunt de multe.
oricum, pozele nu au cum sa spuna povestea de la fata locului... nu am crezut ca poate fi asa, dar da, se poate! si iti da fiori pe sira spinarii...
Oana
nu pot sa ma abtin sa nu va mai bag cateva poze...nu am sa pun de pe circuit pentru ca a surprins lucicop cam tot ce se putea...felicitari, frumoase poze...
Oana
Oana
interiorul unui corvette...
Oana
Oana
Oana
Oana
Oana
Oana
Oana
un ozn a doua zi la standurile corvette...
Oana
back to ferrari...
Oana
Oana
Oana
marius68582
Mai baga! :clapping:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.