Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Masina anului 2007 in SUA
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
Daniel65671
Toyota Camry este "Masina anului 2007" in SUA


foto: AutoNews.ro



Cea mai bine vanduta masina a momentului in SUA, noua Toyota Camry, a primit titlul de "Masina anului 2007" in aceasta tara. Titlul este acordat anual de catre Motor Trend, una dintre cele mai apreciate publicatii de profil de peste ocean. Toyota Camry s-a impus datorita designului nou, performantelor si spatiului remarcabil, toate oferite la un pret corect.

Anul trecut, acest titlul a fost castigat tot de catre un automobil japonez, Honda Civic.

Iata competitoarele editiei din acest an a concursului: Chevrolet Aveo, Chrysler Sebring, Dodge Caliber, Honda Fit, Hyundai Elantra, Hyundai Entourage, Infiniti G35, Jaguar XK, Jeep Compass, Kia Optima, Kia Rondo, Kia Sedona, Lexus ES 350, Lexus LS 460, Mercedes Benz S-Class, Nissan Altima, Nissan Sentra, Nissan Versa, Porsche Cayman, Saturn Aura, Saturn Sky Redline, Suzuki SX4, Toyota Camry, Toyota Yaris, Volvo C70 T5, Volkswagen EOS si Volkswagen Rabbit.

AutoNews.ro, 27 nov 2006
Dan52141
am vazut si in bucuresti 2 bucati, modelul era cel nou cu motorizare hibrida.
Ce sa mai superb pur si simplu. La noi oare de ce nu se aduc.
Cele pe care le-am vazut eu aveau numere de moldova ... adica republica moldova, sa se inteleaga mai bine smile.gif ...
Baby Blues
Si mie mi se pare un model coret si mai mult chiar, la cat am putut citi despre el.
R a z v a n
QUOTE(Daniel65671)
Toyota Camry este "Masina anului 2007" in SUA

Cea mai bine vanduta masina a momentului in SUA, noua Toyota Camry, a primit titlul de "Masina anului 2007" in aceasta tara.
Titlul este acordat anual de catre Motor Trend, una dintre cele mai apreciate publicatii de profil de peste ocean. Toyota Camry s-a impus datorita designului nou, performantelor si spatiului remarcabil, toate oferite la un pret corect.


deci e vorba DOAR DE REVISTA MOTOR TREND!!! Si la ei ca pe la noi...uite ce zice CAR ADN DRIVER (pe categorii)
The Car and Driver 10 Best for 2007 are:

* BMW 3-series
* Chevrolet Corvette
* Chrysler 300
* Honda Accord
* Honda Fit
* Infiniti G35
* Mazda MX-5
* Mazda Mazdaspeed3
* Porsche Boxster and Cayman
* Volkswagen GTI

Dupa cat ati dat-o in balarii postul meu pare off topic...
mike.omega
Vezi ca in al doilea post nu ai mai ingrosat numele Mazda smile.gif
Macar primesti si bani? biggrin.gif
Dany_s
QUOTE(mike.omega)
Mai astept sa bata vantu sa vad cum te schimbi biggrin.gif


eu zic sa astepti inca vreo 3 ani sa fie major si dupa ...... biggrin.gif

OnT- fiecare revista americana alege in feicare an un Best of.... list. Niciodata listele nu-s la fel, insa tendintele sunt cam aceleasi......

PS - ma intreb de ce nu apare Skoda dizal in nici una din liste insa.....e ceva conspiratie la mijloc
Iulian HondaFan
mazda face masini bune... no question.
R a z v a n
QUOTE(mike.omega)
Vezi ca in al doilea post nu ai mai ingrosat numele Mazda smile.gif
Macar primesti si bani? biggrin.gif

Gata, scuze s-a rezolvat. Pentru ingrosat nu primesc nimic, o fac din pasiune.
ozz86651
Face masini bune cind nu se asociaza cu ford biggrin.gif
_Theo_
mie unu imi place Toyota Camry desi trebuia sa castige Chevrolet Aveo...asta da masina dom`ne smile.gif
Mihai44627
QUOTE(ozz86651)
Face masini bune cind nu se asociaza cu ford biggrin.gif


si ford`ul cu lincoln-ul. mazda e tare wink.gif si arata super bine
Iulian HondaFan
QUOTE(ozz86651)
Face masini bune cind nu se asociaza cu ford biggrin.gif


ozz, tre sa ne zici mai multe de masinile tale... cum e aia si ailalta...
R a z v a n
revista AUTOMOBILE (SUA) si-a ales starurile anului 2007:

One of the cool things about the Automobile Magazine All-Stars is that they don't confine themselves to categories, just good cars and trucks. The picks are subjective and not really defined by any set of rules - they're more or less just everyone's favorite cars that year.

This year, Automobile has added one more feature that is sure to stir up some emotion. They have taken each of the winners and recorded a full-throttle run through the first three gears for your enjoyment. Click on the name of each vehicle below to hear the audio... enjoy!
2007 Automobile Magazine All-Stars

* 2007 BMW 3-Series
* 2007 Chrysler 300C
* 2007 Honda Ridgeline
* 2007 Mercedes-Benz S-Class
* 2007 Mazda3
* 2007 Lotus Elise
* Aston Martin V8 Vantage
* 2007 Infiniti G35
* 2007 Porsche Cayman
* 2007 Chevrolet Corvette Z06
HalbaSus
QUOTE
* 2007 Chrysler 300C

Wow, the mobster car got an award... pe-asta chiar nu o inteleg.
R a z v a n
QUOTE(HalbaSus)
QUOTE
* 2007 Chrysler 300C

Wow, the mobster car got an award... pe-asta chiar nu o inteleg.

e vb de revista AUTOMOBILE din SUA - am modificat si mai sus. Chiar si asa iti dau dreptate...
R a z v a n
na ca si old heff are ceva de spus...

CELE MAI HOT CARS 2007 alese de PLAYBOY (uuu-ha!)

# BEST TWO-WAY PLAYER: VW Eos
# BEST SPORTS COUPE: Porsche 911 Turbo
# BEST SUV: Cadillac Escalade
# BEST BANG FOR YOUR BUCK: Ford Shelby GT500
# BEST PICKUP: 2007 Toyota Tundra
# BEST ROADSTER: Saturn Sky Red Line
# BEST CROSS-DRESSER: Mazda CX-7
# THE AL GORE SPECIAL: Lexus GS 450h
# PLAYBOY'S 2007 CAR OF THE YEAR: BMW Z4M Coupe
Iulian HondaFan
fuck blink.gif ... acu' si Playboy se ocupa de masini? blush.gif
Dany_s
"best two-way player - Eos" - biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

nu a mira ca 300C-ul e pe unele liste si anul asta, e o masina excelenta pt pretul cerut si in clasa ei e foarte competitiva....
fishbone
Vorbim de clasa asta si vorbim de japoneze, iar eu dupa ce am avut ocazia sa le conduc pe toate trei oferite de Nissan, Honda si Toyota pot spune ca e chestie de gusturi, parerea mea personala e:
Toyota and Honda, thoroughly amazing, thoroughly and utterly boring. Cu toate minusurile ei care nu au facut-o sa fie top pic, I'd still go with Nissan's.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.