Help - Search - Members - Calendar
Full Version: VIBRATII LA VITEZE MARI??
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
mihai83654
Salutare. Am fost in weekend acasa si tocmai am terminat rodajul la LOGAN. Masinuta e noua , si merge super pana acum . Am avut curajul (e prima mea masina) sa si merg pana la 150 kmh pe autostrada. Insa am observat ca de la 135 kmh in sus, incepeam sa simt trepidatii sau mai bine zis vibratii in volan. Nu mari, dar le sesizam. Adik spre deosebire de 120 kmh cand volanul se simtea la fel ca la 50 kmh, la 150 khm simteam vibratii in volan. E normal?
florin55503
nu e normal. probabil ai dat in vreo groapa mai mare si ai strambat jeanta. ai vre-o galma pe cauciuc, sau trebui facuta geometria desi e curios ca la o masina asa noua sa aib o astfel de problema
mihai83654
eu sper sa fie doar de la drum. eram pe autostrada buc- pitesti. si ma gandeasc ca era de la drum. ca in rest e masina noua. e posibil cred eu si ca nu mi-au facut echilibrarea rotilor dupa ce mi-au pus jantele de aliaj din service(am cerut alte jante decat cele standard din dotare).
mihai83654
pe de alta parte ma gandesc ca daca erau dezechilibrate, s-ar fi simtit mai repede de 140 kmh.
G e o r g e
2 topicuri pentru ce ?

http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t...&highlight=

aici se inchide continuati dincolo
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.