Help - Search - Members - Calendar
Full Version: noile numere de inmatriculare
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
florin82141
salutare.sunt foarte curios sa aflu si eu de cand ne vom putea schmba numerele de inmatriculare cu steagul uniuni europene?circul mai mult pe afara si se uita lumea la numerele mele de inmatriculare ca la felul 14.asa daca am avea si noi numerele ca restul uniuni europene nu le-ar mai baga in seama. biggrin.gif biggrin.gif
florin82141
271 de vizualizari si nici un raspuns?ce se intampla?chiar nimeni nu imi poate spune de cand se poate incepe schimbarea numerelor de inmatriculare?
lucicop
Eu zic ca nu se vor schimba numerele de inmatriculare. Unde ai vazut tu numere identice in UE ? Eu stiu ca fiecare tara are formatul ei, care e oarecum comun, dar nu au steagul UE pe ele.
eddie
Steagul apare pe aversul tuturor bancnotelor euro, iar stelele pe monedele euro, precum și pe permisele de conducere și plăcuțele de înmatriculare eliberate în țările membre ale UE.

Sursa:Wikipedia
Mihai44627
dupaia or sa fie nenea militienii derutatzi de stelutele galbene si nu or sa mai stie cum sa te dea prin statie smile.gif....nu cred ca or sa le bage prea curand smile.gif
florin82141
pai si cand om putea si noi sa avem placute de inmatriculare cu insemnul EU?
Adrian
ungurii au trecut la noile placute? au deja 2 ani in uniune!
florin82141
da au trecut la noile numere de inmatriculare si au ceva timp.
eddie
Si grecii au numere cu UE,la granita intre Bulgaria si Grecia,erau treceri speciale pentru membrii UE,noi si bulgarii stateam la ditamai coada,iar ei treceau atat de repede,ca la o statie de taxare.Ma intreb cand vom fi si noi si bulgarii in UE cum se va mai trece.... :angel:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.