Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Manual Service Skoda Fabia
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
onet_bogdan
Am incercat sa instalez o alarma pe Fabia mea si am intampinat probleme la legarea inchiderii centralizate. Ma poate ajuta cineva cu un manual service?
Masina e de 5 luni, are computer de bord si inchidere din cheie cu blocare electronica.
bebeko
Cum sa-ti montezi tu alarma ??? Nu ai mers la un service autorizat Skoda ?
onet_bogdan
Sa stii ca nu e asa mare filozofie. Totul a decurs normal pina la inchiderea susmentionata care aparent este controlata de computerul de bord si la fel si contactele de la usi.
bebeko
Problema nu este daca e complicat de montat sau nu. Problema apare daca masina este in garantie si montezi alarma de unul singur !!!
onet_bogdan
ideea e ca se poate monta la orice firma autorizata...nu neaparat la service-ul skoda(unde ar fii recomandat dar e f scump) cu conditia sa ai factura ca dovada ca ai instalat alarma intr-o unitate autorizata. Factura am si de instalat am instalato eu ca doar 4 ani asta am facut smile.gif
onet_bogdan
Din cate vad eu sa cam deviat de la subiect. Chiar nimeni nu ma poate ajuta cu un manual service ?
Kun95299
Am aceeasi problema...Am incercat sa montez intr-un service auto o alarma...dar am intampinat niste probleme la legarea alarmei la inchiderea centralizata. Am mare mare nevoie de un manual pt. Skoda Fabia Sedan.
mircea emilian95616
Si eu am avut aceeasi problema la masina(Fabia 1,9 sdi),dar cine mi-a montat alarma a legat-o de plusul care vine la fiecare usa.
onet_bogdan
QUOTE(mircea emilian95616)
Si eu am avut aceeasi problema la masina(Fabia 1,9 sdi),dar cine mi-a montat alarma a legat-o de plusul care vine la fiecare usa.


Salutare,
e cumva din cluj-napoca tipul? Poate ma ajuta contra cost.
mircea emilian95616
Din pacate nu este din Cluj-Napoca ci din Targu-Mures.
Kun95299
Onet, ti-am trimis mesaj privat. L-ai citit?
Oricum, am cumparat un manual Service Skoda Fabia de pe http://www.manualeauto.ro/
Vad ca esti din CJ, daca te intereseaza suna la 0741493322 si aduc cartea sa arunci o privire.
serestely94734
Nu a-ti incercat la autoFyg sau Proton ? Sau pe 1 Decembrie in Grigo este o firma care se ocupa cu asa ceva si stiu ca sunt super baieti mie mi-au montat o alarma pe Passat acum 3 ani.Daca vrei iti fac rost de nr. lor?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.