Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Am o nelamurire!!!
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
tataee92528
Va rog frumos sa ma mai ajutati intr-o mica dilema: am gasit pe www.mobile.de urmatoarea masina : link


La un pret foarte mic...si mi se pare ceva dubios....ma puteti sfatui in legatura cu ea??? va multumesc enorm!!!

pe viitor incercati sa folositi
CODE
[url=www.blalbla.com/bla.bla]Textul linkului[/url]
_Constantin_
dupa cum probabil stiai multe din anunturile de pe mobile.de sunt false, sunt romani care iti cer un mic avans pentru a-ti pastra masina si de fapt pierzi banii. Chiar in mesajul de primire ( home ) sunten avertizati sa nu dam nici un ban inainte. E clar o greseala la mijloc. Ori e teapa ori in loc de 3000, probabil e 13.000 eur avand in vedere ca e 2002 si are 123.000 km. Eu zic ca mai bine te orientezi pe net si mergi acolo si iti alegi dintr-un autohaus. Numai bine.
tataee92528
Da-mi si mie niste adrese de net mai sigure de prin afara te rog mult!
_Constantin_
Nu exista adrese "sigure". mobile.de este un bun punct de orientare in privinta pretului, majoritatea preturilor expuse sunt ale unor autohausuri. Eu ziceam ca nu cumva sa dai vreun avans. Iti garantez ca A4, Passat, seria 3, C-klasse gasesti la fata locului cum gasesti la noi dacia. Si de cele mai multe ori la preturi si dotari/kilometraj mult mai bun decat ce gasesti pe net.

Vezi ca in autoshow si quatroruote exista la sfarsit cotatii second hand pentru maj masinilor puse in vanzare in Ro. Preturile respective sunt orientative dar reflecta adevarul. Pune banii la ciorap, asteapta sa treaca 1 ian si da o fuga pana in germania si iti garantez ca vei gasi la fata locului ceva foarte bun.
AlexTM
Masina a fost scoasa smile.gif:

"The data which you're looking for no longer exists.

The vehicle has already been deleted from our database. "
Mihai44627
daca te uiti mai bine la anunturile de pe mobile. XXXX ai putea vedea ca acele masini care au pretul mic nu au numar de telefon smile.gif..si ce zice baiatul de mai sus cu romanii care pun anunturi false nu e adevarat....de fiecare data cand te duci in germania sa iti cumperi masina trebuie sa dai un avans de 500-1000E ca proprietarul sa iti pastreze masina..totul se face prin transfer bancar asa ca cel care ridica banii e obligat sa iti dea masina sau se duce la puscarie....nu stiu cati se risca sa ridice 500$ ca sa se duca la puscarie pt fals in acte si inshelaciune..nu crezi? sau te poti duce intrun parc auto....si iti alegi una de acolo pe care o iei mult mai scumpa decat daca ai cumpara`o de la proprietar smile.gif good luck
_Constantin_
Mihai inainte sa incurajezi oamenii sa arunce banii pe fereastra eu zic sa te informezi mai bine. mobile.de este un site german dar la care au acces multi. A existat precedentul si de aici si warningul de pe home page. Inainte sa ma contrazici te rog adu argumente. Nu trebuie sa iti pastreze nimeni masina. O vrei, aranjezi cu omul si gata. Si daca nu o vrei cand ajungi acolo... iti da omu ala banii inapoi? Nu prea cred. Dovada e mai jos.
Dani70306
ba e foarte adevarat ca anunturile alea sunt false, ca multe altele de pe net.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.