Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Masca fata
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Exterior
fln44446
Salut!

As vrea sa-i fac un mic tuning la masina (am un Opel Vectra cool.gif prin inlocuirea partii centrale a grilei de la radiator cu o tabla perforata.
Am gasit in targ la Vitan o plasa din aluminiu vopsit negru dar pare cam moale, se indoaie usor (si nici modelul nu e cine stie ce).
Am un prieten care si-a adus recent un Golf din Germania cu o masca modificata acolo ... super ... gaurile sunt hexagonale (imita fagurele) materialul e nichelat ... alta calitate.
Stie cineva unde gasesc asa ceva, sau chiar masca cu totul.
Andrei Suzuki
Cauta la firmele de tuning. Ar trebui sa gasesti destul de usor.
fln44446
M-am tot uitat pe site-urile de tuning dar nu am gasit doar "grilajul"; am gasit eventual masca cu totul.
Poate stie cineva un site, o firma de tuning unde gasesc asa ceva (sau nu neaparat de tuning, poate sa fie orice altceva care sa foloseasca tabla perforata cu un model interesant si dintr-un material mai bun)

p.s. in targ la Vitan am gasi o bucata de tabla de 1.5mx0.25m, si mult mai mare decat am nevoie si dintr-un aluminiu care se indoia usor = pret 20RON (negociabil biggrin.gif )

Poate ma intelegeti, da' nu imi vine sa dau 136euro pe o masca cum e asta ... (Cod: 4417101 Pret: 136 € Producator: KAMEI Model/Marca: OPEL VECTRA B (95-02) Descriere: Grila radiator fara emblema, neagra, metalica)
r4mp
cam astea sunt preturile pt grile! se gasesc tot felul de plase cu gaurele cu romburi cu ce vrei tu, dar nu se monteaza prea bine pe grilele stock, si de obicei rezultatul nu e unul multumitor
fln44446
Nu raspunsul asta il asteptem ... dar nu dezarmez.
Trebuie sa gasesc eu ceva care sa-l montez pe grila stock si de care sa fiu si multumit.
Daca "se gasesc tot felul de plase" da-mi niste indicii unde sa caut
Suciu71258
modificarea grilei originale si montarea ulterioara a unei plase de Proasta calitate te va duce la un pret de aprox 1 mil 1.5 ,rezultatul fiind nesatisfacator din punct de vedere al calitatii,iar plasa aceea din vitan va rugini dupa cel mult 2-3 ploi. Tuningul costa,iar daca ai de gand sa faci asa ceva,eu te sfatuiesc sa mai strangi bani pt una originala. am eu grila la 60 e originala,daca te intereseaza contact me on prv
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.