Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Peugeot Boxer 2,8 HDI
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Peugeot
ovi93268
Din 2003 conduc un Peugeot Boxer (achizitionat de la Eurial Bucuresti).Dupa primii 500 de km intra din ce in ce mai greu in viteza ,m-am speriat si am sunat la service de unde am aflat ca trebuie sa-i fac aerisirea periodic ,prin tragerea pedalei de ambreiaj ,operatie neplacuta pe care sunt nevoit s-o execut ori de cate ori schimbatorul se incapataneaza sa -si mai faca treaba.V-ati confruntat cu o astfel de problema ? As vrea sa stiu si parerile voastre ...In rest masina e ok si acum are 120 000 de km la bord... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
beiu56941
Am condus sieu un peugeot boxer si am vazut k intradevar exista o piedica - cand bagi in viteza dar credk asta e constructia cutiei de viteze...parerea mea:)
ionut83652
nare nici o treaba si aerisirea se face la nivelu rulmentului de presiune nu prin tragerea pedalei iti supn eu ce se intampla traseul cablurilor sau tijelor de schimbare a vitezei e incalcit rau pe cutie ai un cautator(sau cum so numi)care nu prea isi face treaba!o sati intre bine in viteza cand so mai uza sincronu pana tunci pauza!
ovi93268
Mari bucurii alaturi de cei dragi LA MULTI ANI
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.