Help - Search - Members - Calendar
Full Version: bmw X5
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > BMW > Alte modele
catalin adrian82685
Salut!!!

Am si eu o intrebare. Credeti ca merita sa-mi iau un bmw x5 din 2001 cu 90 000 km motor 4,8 benzina la un pret de 18 500? Astept parerile voastre si va multumesc anticipat.
danmatyas
pretul e bun.ia-ti-l daca iti permiti un consum de vreo 25 la suta.
George89725
E buna masina dar gandestete la consum si la costurile de exploatare.
George89725
Intai gandeste-te la consum si la costurile de exploatare.Oricum iti urez succes
Lucian55
Pretul este muult prea mic pentru masina asta doar cu 90 mii km.
eu cred ca e facatura, si cred cu tarie.
De obicei masinile intre 90-100 000 km sunt facaturi, e pragul ala psihologic de kilometrii .
TDiFan
De-accord cu Lucian.
catalin adrian82685
Va multumesc pentru raspunsuri. Cred ca am omis sa spun ca masina este adusa din SUA. Sa fiu sincer si mie mi s-a parut cam mic pretul. Oare daca o iau si o dau aici cu 1000 -2000 mai scump se merita. Nu ma ocup cu vanzarea de masini. Ar fii prima masina care as vinde-o. De obicei doar le cumpar. Multumesc!!!
danmatyas
o sa ai mult de asteptat pana sa vinzi in romania o masina cu motor de genul ala.
A K U
Catalin, acele anunturi cu masini din SUA sunt hoax-uri. Nu pune botul, nu stiu exact ce se afla in spatele lor, insa nu sunt reale. Am vazut ca si pe aria Audi ai un post in genul asta. Cel mai probabil, daca ii contactezi pe baieti, iti vor cere sa depui vreun avans intr-o banca sau ceva de genul asta. Am scris si eu demult unui tip cu un astfel de anunt. Stii ce e-mail avea? cinevaiabanii@.....com. Asa ca eu zic sa te linistesti biggrin.gif
Lucian55
Vezi sa nu depui vreun avans pe undeva biggrin.gif
Cineva zicea mai sus ca nu o sa vinzi aici o masina cu motorul ala ?
Eu am un prieten care se ocupa cu chestii din astea, cu vanzarea masinilor, si el imi spunea ca vinde mai repede o masina cu motor de 3.0 decat aceeasi masina cu motor de 2.0
Mihai44627
QUOTE(catalin adrian82685)
Va multumesc pentru raspunsuri. Cred ca am omis sa spun ca masina este adusa din SUA. Sa fiu sincer si mie mi s-a parut cam mic pretul. Oare daca o iau si o dau aici cu 1000 -2000 mai scump se merita. Nu ma ocup cu vanzarea de masini. Ar fii prima masina care as vinde-o. De obicei doar le cumpar. Multumesc!!!


catalin...km ii poti verifica in US daca ai visa sau mastercard.si tot acolo poti vedea daca a avut vre`un accident.poate chiar primesti poze cu ea si lovita.oricum....19000E e putin..anuntul e la misto sigur..un X5 costa cel putin 22000$ in US.cu transportul in romania inca vreo 6000$ plus vama inca 4000E sau poate mai mult...e 100% teapa.si consuma mult rau...mai ales ca e V8. si chiar daca ai cumpara`o...nu faci nici macar 100$ nu te mai gandi la 1000.daca vrei sa te apuci de samsarie...incepi cu cielo,solenza,matiz,tico cu AC. succes.ies bani buni daca stii sa minti si cat sa minti.
catalin adrian82685
Salutare. multumesc i primul rand tuturor pt raspunsuri. Eu nu am luat masina in schimb a cumpart-o un prieten de-al meu. Eu mi-am luat un A6 din 2004 cu 30 000km full cu 13 500 de la aceeasi persoana care a trimis si x5-ul. V aspun ca si eu si prietenul meu suntem multumiti de masini. El se cam zgarie pe ochisori cu un cui in privinta consumului. Eu nu i-am facut la audi meu test cu vag-com dar el a facut la x5 si totul a fost oki. Daca o sa cititi si la mesajul postat la Audi o sa vedeti ca toata lumea zice ca-i prea mic pretul. Nush ce sa zic.....
marius68582
In America preturile masinilor sunt mai mici,mai ales in cazul cel produse local cum este BMW X5.
Mihai44627
Marius, BMW-ul e foarte scump in America. x5 sub 23000$ nu gasesti....si ala are 100000 de mile...adica aproape 200mii km.si nu prea iti vine sa`l cumperi...il gasesti ieftin doar daca il iei lovit si il faci tu.probabil asa a fost si cu BMW-ul ala de sa vandut la pretul respectiv..sau a fost cumparat de la licitatie fiind o ex masina furata
Dany_s
masina aia a fost o pierdere totala sigur, si apoi reparata, sau furata, si asta e posibil. N-ar fi asa ieftina nici macar daca era VGA (Accident care nu afecteaza sasiul) mai ales ca e modelul 4.8 IS.
radu96247
la banii astia iti poti lua ceva nou.nu cred ca merita X5 banii astia ,desi are un pret super bun.Dar gandeste-te numai asigurarea cat te va costa,avand o gramada ce cm motorul.Iar consumul cred ca este enorm.
Eu unul nu as da banii astia pe masina asta second hand
Lucian55
Eu as da banii pe masina asta, e pomana curata, dar cum am scris mai sus sigur are ceva pe la kilometri, mai trebuie vazut si cum merge si verificata in service BMW.
catalin adrian82685
a cumparat-o un amic de-al meu. nu i-a facut verificare, dar e super multumit de ea. A si sa va zic ceva. dupa ce i s-a terminat benzina din rezervor pe care o avea din SUA ca masina a fost adusa de acolo si a bagat de la noi de la statie mi-a spus ca deja se cunoaste la sprint si pe teava de esapament. negru de fum. avea esapamentele curate cand a venit si cat timp a mers cu benzina din rezervor. acum cu cea de la noi frate e tractor.smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.