Help - Search - Members - Calendar
Full Version: clapeta deschidere portbagaj defecta la O Tour
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
laur71
Am masina de 3 luni, Octavia Tour, si de ceva vreme clapeta de deschidere portbagaj, face probleme.In sensul ca se apasa f greu si cind scapa parca trece brusc de o piedica si se deschidea, alteori se bloca si nu se apasa deloc decit dupa mai multe incercari.
Acum nu mai merge, a ramas incuiata usa, si nici din telecomanda de la alarma nu se mai aude nici macar motorasul nici un fel de zgomot acolo.Nu are yala pt cheie ca la usa. si nu mai pot face nimic.Alarma a fost instalata de dealer Brady ca bonus si are inchidere pe telecomanda.
Credeti ca e posibil sa fie o siguranta arsa?Motorasul are siguranta separat?
Mi este f greu sa ajung la Brady acum, daca as ajunge la Craiova oare nu comenteaza ca e alarma pusa de Brady si nu intra la garantii la ei?
A mai patit cineva ceva la aceasta clapeta?
laur71
precizez ca clapeta intra acum foarte usor fara nici un fel de piedica, dar nu mai are nici un efect intra in gol si atit, nu se aude nimic la motoras, aramas incuiat.
DORU
S-ar putea sa gasesti raspunsul aici:

http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?p...ghlight=#140440

Daca da, da-mi de stire sa inchid topicul.
laur71
Ok Doru multumesc mult!
In mare parte am gasit raspunsul la problema mea.
Daca mai am intrebari pot sa le pun acolo?
DORU
Cu placere!

Poti sa faci o cautare printre topicurile deja deschise inainte de a posta unul nou. La fel si in privinta altor intrebari: daca gasesti deja un topic pe acea tema, scrii acolo. Daca nu, postezi unul nou.

Cel de fata se inchide atunci...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.