Help - Search - Members - Calendar
Full Version: XENON!!! urgent!!!!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
Petrica61298
Salutare. Am un A6 din 2000 cu xenon si recent m-a lovit cineva si mi-a schimbat farul de pe dreapta. Acum insa nu mai functioneaza xenonul, becul e bun ca l-am scos si l-am pus pe stanga si merge. Am impresia ca nu mai functioneaza nici reglajul dinamic, cred, nu stiu sigur. Cand dadeam inainte pe xenon se reglau mai intai, acum nu se mai misca nimik. INTREBAREA MEA ESTE: oare trebuie pusa pe tester si facute niste setari in vag-com, ca sa nu ma mai chinui sa masor toti curentii de pe fiecare cablu de pe acolo? Astept raspunsuri. Multumesc.
Traian89565
esti sigur ca ai conectat corect noul far? pentru ca la xenon ai un ridicator de tensiune care trebuie sa functioneze, daca l-ai lasat tot pe cel vechi e posibil sa fie stricat de la accident. putin probabil sa fie ceva din computerul de bord... parerea mea.
Petrica61298
Am rezolvat.....tzaranii de la service :minigun: au montat invers mufa care alimenteaza transformatorul ala, am depistat cu voltmetrul. Ma mir cum de nu s-a ars nimic, ca era cu plusul la minus. acum e totul bine si merg si motorasele am observat aseara. :1: Problema e ca e diferenta cam mare intre faruri acum, cel de pe dreapta e nou si straluceste f tare, oare pot sa schimb sticla la cel vechi sa fie cat de cat la fel, fiindca e cam zgariata si punctata de pietricele? :minigun:
Traian89565
tipic service in romania smile.gif bine naiba ca nu s-a intamplat nimic ireversibil... cu stralucirea nu stiu ce sa zic, nu am idee ce ai putea face... eventual sa zgarii un pic farul nou? biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.