Help - Search - Members - Calendar
Full Version: vovlo 460/1991
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volvo
Mircea93118
Salutare. am intrat de curand in "tagma volvo-istilor" in care imi doream de mult sa intru :wave:
am cumparat (ca atatia bani am avut) un volvo 460 din '91. m-am gandit sa-l prepar inainte de utilizare, sa-i pun distributie noua, sa-i schimb ambreiajul care era uzat si cate ceva reglaje la motor. mi-a fost recomandat mecanicul care a vazut-o si pana acum si m-am gandit ca este bine s-o duc la acelasi mecanic. problema e ca de sambata dupa amiaza e la el, si nu a reusit sa puna o distributie, un ambreiaj, filtrele si s-o regleze caci are ceva variatii la relanti. manopera e undeva la 5-6 mil. voi ce ziceti? ati mai auzit de un idiot mai mare ca mine? poate sa-mi spuna cineva la service volvo cat m-ar fi costat manopera asta?
Horia65398
Pentru a-ti da un pret exact ar trebui sa stiu ce motor ai pentru a stii cate ore se normeaza ambreiajul. Ai fi avut un discount de 20% aplicabil masinilor mai vechi de 5 ani.La un motor mic te-ar fi costat cu totul 5,7-6 mil. Si folia ar fi fost din partea casei. smile.gif)

Best,
H
Mircea93118
in sfarsit mi-am recuperat masina. dar inca mai am o problema. de la ce ar putea fi variatia la relanti a turatie. o accelerez si cand iau piciorul are tendinta sa moara si pe urma variaza de cateva ori si isi revine. cineva spunea ca e valva regulator al amestecului. poti sa-mi spui horia ce sa fac. motorul e 1721 cm3 tip B 18 EP. el zice ca ar costa 2 mil. nu mai am incredere in el dupa ce m-a tinut atatea zile...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.