Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Inchidere centralizata LOGAN + închidere geamuri electrice
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > Logan Berlina/MCV/Pick-up
Catalin91542
Am un Logan cu geamuri electrice fata si inchidere centralizata.
Vreau sa stiu daca este posibil ca la activarea alarmei, respectiv la activarea inchiderii centralizate sa se ridice automat si geamurile (stiu ca sunt modele care fac asta, vreau sa stiu daca cel pe care il am se poate modifica sa inchida si geamurile - Hornet ( standard) de la Cobalcescu.

Multumesc
blink.gif
22nst
bre... ai gresit topicul. aici de daewoo mai sus dacia :boxing:
adi45619
eu nu cred sa puna asa ceva pe logan.
cody-man
se poate ! insa trebuie sa iti montezi o alarma care are modul pt inchiderea geamurilor
eddie
Se muta la Dacia !
Adrian
da de ce? e prea complicat sa inchizi geamurile inainte sa te dai jos din masina ?
si de ce sa mergi cu geamul deschis daca ai aer conditionat? asta daca nu fumezi in masina.
eddie
Asa ma gandeam si eu,chiar nu-i vad rostul.
Eu am primit alarma gratis la Renault de la Mach 1 dupa ceva negocieri.Alarma e tot Hornet,e foarte buna,nu am avut decat o problema cu ea in 2 ani,cand o spalam, contactul de sub capota de la motor lua apa si incepea sa sune aiurea.I-am schimbat contactul,i-am pus unul izolat in cauciuc,ca acelea de usi originale si problema s-a rezolvat.
Calul de dar nu se cauta la dinti,sunt multumit cu ceea ce am.Sa mai dau niste bani in plus pentru ce ?
Si la Opel tot Hornet am,dar alarma m-a costa acum 3 ani 200 de euro.Si tot nu ridica geamurile.Are in schimb senzor de prezenta exterior,pe care l-am reglat la minim,sa nu sune aiurea.Nici de asta nu aveam nevoie,dar daca alarma avea facilitatea asta...
Pot ridica in schimb geamurile cu cheia tinuta putin in pozitia pentru inchidere cateva secunde.Asta este o facilitate la unele Opeluri.Si tot nu am folosit-o niciodata,pur si simplu nu merg cu geamurile deschise,deci e simplu,nu am de ce sa le uit deschise ! biggrin.gif
Nu sunt nici fumator,iar daca am aer conditionat,ce rost mai are sa miros fumul si praful de afara ?
DRAGOS
La dacia logan exista vreun sistem de inchidere a geamurilor electrice dupa ce s-a scos cheia din contact? Ma refer la sistemele de genul celora care sunt prezente pe skoda(se tine cheia in pozitie de inchis si geamul se ridica). blush.gif
Multumesc anticipat! beer.gif
Mariustom
Dragoș, ți-am mutat aici mesajul, unde ai deja niște răspunsuri la întrebare.
În principiu, din fabrică, dacă ai doar pe față geamuri electrice nu există posibilitatea de a ridica geamurile electrice din telecomanda cheii, deoarece nu prezintă nici o siguranță (geamurile din spate pot rămâne deschise, și apoi acuzi fabrica că nu s-a îngrijit de acest neajuns).
În acest caz, doar un modul al unei alarme îți poate ridica geamurile, cum a zis cineva mai sus.
:wave:
DRAGOS
Multumesc! M-am lamurit! beer.gif
Mariustom
OK, mă bucur biggrin.gif :cheers:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.