Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Renault Laguna >>> Volanta
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
dutu65393
Salut !!!

Sunt posesorul unui Renalut Laguna 1 2.2 TD, toate bune si frumoase pana a inceput sa faca un zgomot la mersul in gol > diagnostic : volanta (problema intalnita la majoritatea modelelor). NU VREAU sa fac o investitie si sa schimb volanta (1000 eur), m-am gandit ca poate exista o varianta de a "remedia" problema aparuta prin inloc piesei cu una SH, ce parere aveti ??? eventual firme de la care pot achizitiona piesa SH (serioase biggrin.gif ). A stept pareri si propuneri.

Cu stima,
Bogdan
V L D
Masina mai e in garantie? Daca zici ca e o problema comuna nu ar trebui sa o schimbe ei gratis? Am un amic cu noul model de Passat si are sistemul audio de 3000 de eur Dinaudyo. Au schimbat pe el de 3 ori 4 boxe ca sau stricat plus alte probleme la cutie la ambreiaj si tot timpu ii schimbau piesele pe garantie.
dutu65393
E o Laguna 1, a iesit de ceva timp din garantie blush.gif
lucian59987
salu

iti dau o adresa de e-mail a unui tip din bucuresti ce se ocupa doar cu renault toata gama,si poate gasesti ceva caci si eu am achizitionat de la el o pompa servo,si lampile spate,mentionez ca am si eu o laguna 1 din 2000 ,motor benzina de 1.6/16v,si are preturi bune am dat pe pompa 180ron,avind in vedere ca-n magazin e 1134 ron,incearca si poate ai noroc

sukaru_ovidiu@yahoo.com
si un nr de tel
0721 / 142.925 ovidiu

multa bafta
DUTU64578
Merci am sa incerc !!! blush.gif
lucian59987
salut

am vorbit in seara asta cu el si a zis ca a dat volanta cu tot cu motor dar mai aduce, mai bine l-ai suna ti-am trimis mesaj pe privat,sau ia legatura pe e-mail

bafta
dutu65393
ti-am trim un mp blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.