Help - Search - Members - Calendar
Full Version: curele Laguna diesel
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Balan92859
Salut tuturor!!
Mi-am luat de curand o laguna 1.9 dci si am zis sa ma duc sa vad cum sunt curelele si restul..am gasit la motor un "fluturas" cu reviziile facute ..pe la 120.000 scrie ca i s-a schimbat distributia in franta respectiv 12.06.2006 ..acum masina are 126000 adica dupa 5 luni..am verificat VIN -ul la renault si mi-au zis ca in 12.06.2006 avea intradevar 120000 km...

Mecanicul care s-a uitat la masina a zis ca starea curelelor e ok ca par noi.. se vad SERIILE pe curele (trec peste role si cica ar fi trebuit sa fie sterse aceste serii..) ..parerea voastra????

10x.
TLS-09
Totul pare ok in privinta curelelor . Da-i talpa.
cody-man
E OK . CUREAUA DE DISTRIBUTIE CAND SE UZEAZA INCEPE SA SE STEARGA SCRISUL DE PE EA USOR USOR .LA MINE DUPA APROX. 35000 KM SRISUL ERA STERS IN VALURI <DUPA FORMA DINTELUI DE DEDESUBT> CA DUPA 60000 LA SCHIMBARE SA IL VAD NUMAI IN SOARE .
DUPA CUM ZICEA SI TLS-09 DA-IIII TALPAAAAA !!!!!! DAR IN LIMITA LEGALA !!!!
Balan92859
limita legala...e indicat intradevar dar la 90 km/h parca stau pe loc..plus ca are 6 trepte...oricum e bine sa conduci preventiv..

o sa- i schimb filtrele si uleiul, si restul lichidelor si o sa ma mai uit odata la cureaua de distributie ca aia ma cam streseaza..

10x.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.