Help - Search - Members - Calendar
Full Version: loturi 300mp de teren pentru case de la primarie!!!!!!!
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > De-ale casei
Florin92280
am inteles ca tinerii casatoriti primesc de la primarie un lot de 300mp pentru casa. se poate vinde ulterior? cine stie despre acest lucru mai multe sa imi raspunda. multumesc!
R a z v a n
se dau numai pentru cuplurile gay cu copii nascuti natural.
gabi4
laugh.gif laugh.gif laugh.gif
prea tare reply-ul biggrin.gif
R a z v a n
@Florin
Ma simt obligat sa iti explic postul meu de mai sus. Este imposibil ca un cuplu de barbati, gay sau nu, sa procreeze. Prin afirmatia: "se dau numai la cuplurile..." incercam sa subliniez faptul ca de fapt nu se dau, nicidecum nu incercam sa glumesc pe marginea preferintelor tale sexuale.
Oricum abea astept sa te cunosc personal. Scrii cu dreapta sau cu stanga?
AZAZEL
QUOTE(Florin92280)
am inteles ca tinerii casatoriti primesc de la primarie un lot de 300mp pentru casa. se poate vinde ulterior? cine stie despre acest lucru mai multe sa imi raspunda. multumesc!


intrebarea ta chiar ca poate starni zambete.

Este posibil ca tinerii casatoriti sa primeasca un lot de teren.
dar crezi ca cei care au intiat acel proiect sunt atat de prosti.

sa iti dea tie teren si peste cativa ani sa vinzi in bucuresti cu 1000 euro mp.
asta insemna vreo 300000 euro.
NU.
probabil parcela este concesionata pe vreo 50 sau 100 ani, cu drept de cumparare dupa aceasta. vezi cazul Ranca. si, mai este posibil sa te oblige sa construiesti intr-un termen de maxim 3 ani.

in cazul in care te improprietaresc, probabil este o clauza care spune ca daca vrei sa vinzi ai pierdut terenul.

asa ca, daca vrei sa te imbogatesti, gaseste alte mijloace. pune osul la munca!!!!! biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.