Help - Search - Members - Calendar
Full Version: FRINE A6
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
claudiu87958
SALUT,

am si eu 2 probleme , daca ma poate ajuta cineva ,

cind plec de pe loc tremura citeva secunde( cutie tiptronic) ,

iar dupa ce frinez caroseria se mai duce putin spre inainte...

multumesc
TLS-09
QUOTE(claudiu87958)
iar dupa ce frinez caroseria se mai duce putin spre inainte...


Adica se apleaca in fata masina ?
sorin87362
sal...cati km are masina si de ce spui ca ar fi vreo problema la frane...ai auzit vreun sunet la franare ceva de genu asta, insotit de tremurat? tremuratul la plecarea de pe loc sincer nu stiu daca ar fi din cauza discurilor sau placutelor de frana, daca ar fi din cauza acestora nu-i mare problema ca se reduce totul la un schimb rapid de ordinul orelor si acceptabil la finante, sa nu fie cumva o problema mai mare legata de cutie sau motor, cat despre aplecatul in fata a masini la franare trebuie sa precizezi de la cati km/h franarea si cat se lasa de jos......mai bine te duci la un service autorizat si vezi ce-ti zice si daca ai posibilitatea intra pe site si spune-ne si noua care au fost cauzele eu personal sunt foarte curios.....bafta


__________________
audi a4 2,5l 150cp
Traian89565
QUOTE(claudiu87958)
SALUT,

am si eu 2 probleme , daca ma poate ajuta cineva ,

cind plec de pe loc tremura citeva secunde( cutie tiptronic) ,

iar dupa ce frinez caroseria se mai duce putin spre inainte...

multumesc



Chestia cu tremuratul poate fi dintr-un tampon la motor uzat, parerea mea, dar nu inteleg de nici un fel ce vrei sa zici ca dupa ce franezi caroseria "se duce inainte". Poate reformulezi, ca suna ciudat rau? biggrin.gif
claudiu87958
poate nu ma exprim eu corect, dar dupa ce pun frina, masina se opreste dar se mai aud zgomote ca si cum ar fi caroseria

iar cu tremuratul la plecare si putin dat in nas, mi sa spus ca este de la debitmetru dar iam facut VAG si nu apare nimic
Traian89565
in cazul asta eu zic sa o urci undeva pe o rampa, sau sa mergi la service cu ea. cred ca ai ceva, o piesa, (nu neaparat la sistemul de franare) care ori s-a desprins ori nu este stransa bine. sau ai incercat deja? eu zic ca e imposibil ca un mecanic bun sa nu depisteze problema... nu m-ar mira ca totul sa fie dintr-o amarata de piulita care nu e stransa cum trebuie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.