Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Funcția "Căutare" => Alegere pagină
Masini.ro Forum > Administrare > Admin www.masini.ro
Mariustom
Salutare :wave:
Am și eu o întrebare și o propunere în același timp: la funcția "Căutare" nu se poate seta astfel încât să fie posibil să te poți duce direct la pagina xxx, nu succesiv așa cum este acum?
Sau să fie posibil sortarea după locație, fiind posibilă alegerea doar a unei localități, sau a nr de mesaje, etc?
De ce? Deoarece, în cazul căutării cuiva/ceva, acum este MUUUUULT prea anevoios (pagină cu pagină până când găsești/ajungi).
Vă mulțumesc anticipat arigato.gif
mike.omega
Tu vrei sa cauti mesaje sau useri? smile.gif
Intr-adevar, modul de cautare a mesajelor nu e tocmai cel mai la indemana dar cu putina rabdare gasesti(daca exista) ce cauti smile.gif
Mariustom
Mă refer la al doilea rând de sus, a patra funcție a forumului, "Membri", unde nu poți căuta mesaje ci useri, unde, de exemplu, dacă vrei să vezi userii dintr-un oraș anume, trebuie să derulezi, pagină cu pagină, ascendent sau descendent, până ajungi la localitatea respectivă, TOȚI userii din alte localități. Și nu sunt puțini.
De exemplu, vă invit să căutați userii din Reșița (așa mi-a venit acum biggrin.gif ), și să-mi spuneți dacă ajungeți la ei într-o oră (de exemplu).
La asta mă refeream blush.gif
Mea culpa, în primul mesaj am greșit funcția :bash:
În loc de "Căutare", "Membri" blink.gif
alcris01
Nu ai citit atent meniul de cautare. Vezi ca ai doua criterii de cautare a membrilor, dupa locatie si dupa ordine. Daca alegi cautarea dupa locatie, vei vedea ca iti afiseaza toti membrii, fie de la A(crescator). fie de la Z(descrescator). Succes :wave:
mike.omega
Deci.... se poate smile.gif
Apasam pe Membri da? apoi mergem la Selectati metoda de sortare: Locatia (in cazul nostru) si apasam sorteaza.
Apoi daca nu vrei sa rasfoiesti tot, dai la pagina 3 si o sa observi sus in link start=xxxx, un nr, schimbi nr-ul ala pana te apropii de Resita smile.gif

http://www.masini.ro/forum/memberlist.php?...amp;start=71225

PS: stiu ca metoda asta e grea, dar softul din prezent asta ne ofera, asta folosim biggrin.gif
Mariustom
Alin, îți mulțumesc pentru răspuns, dar nu ajută deloc. De ce? Pentru că, așa cum ai zis tu, dacă cauți după locație, îți afișează TOȚI membrii.
Și sunt "doar" 80316.
Deci, oi avea eu barbă, dar nu vreau să intru în Cartea Recordurilor căutând userii dintr-o localitate.
Deci, Alin, citește cu atenție ce am scris blush.gif
Ciao


LE: Am citit mesajul lui Mike, și hai să zicem că este o rezolvare. Dar nu prea elegantă, adică uzuală.
Dacă sunt și alții care caută userii dintr-o localitate, sper să le fie de folos acest topic :clapping:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.