Help - Search - Members - Calendar
Full Version: anvelope cu tinte
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Cauciucuri/Roti
Mirea62496
stie cineva daca sunt interzise prin lege, pe drumurile publice din Romania, anvelopele cu tinte?
e interesant ca acest lucru mi l-a spus un dealer, care in oferta lui avea si asa ceva, atunci cand am vrut sa comand anvelopele respective...
eddie
Da,sunt interzise cu siguranta,auzisem si eu mai demult.
Eu ti-am raspuns ca sa ai inca o confirmare,dar acum nu ma pune sa-ti arat si legea !
TLS-09
De ce tii neaparat sa-ti iei cauciucuri cu tinte in locul unora de iarna clasice dar de calitate?
Mirea62496
nu tineam neaparat sa iau cu tinte...ma gandeam ca ar fi fost cele mai bune pe gheata, in panta...in fine...acum mi-am luat gandul de la cele cu tinte si sunt hotarat sa imi iau anvelope de iarna clasice dar dintre cele mai bune...Oscilez intre goodyear ultragrip7, nokian HKPL2, vredestein ICETRAC, michelin ALPIN3 sau dunlop WINT SP M3...daca stiti altele si mai tari spuneti-mi si mie...merci!
HalbaSus
Michelin Pilot Alpin sau Dunlop Wintersport M3... cam astea sunt cele mai bune de iarna (vezi ca s-au dat pe aceasta arie cateva site-uri cu teste si review-uri). Michelin-urile sunt un pic zgomotoase dar in rest sunt OK (ce-i drept inca nu le-am testat pe zapada, dar lumea zice ca ar face fata cu brio).
cody-man
PROBLEMA DUPA CUM O STIU EU E CA NU SUNT INTERZISE PE DRUMURILE PUBLICE ATATA TIMP CAT SUNT CU ZAPADA SAU GHEATA DAR CAND SE DUCE ZAPADA SAU O CURATA CE FACI SCHIMBI ANVELOPELE DUPA CUM NINGE SAU CURATA? SI APOI CHIAR DACA NU AR FI INTERZISE STII CE ZGOMOT FAC PE ASFALT ? ESTE COMPARABIL CU CEL DE LA LANTURI . EU PERSONAL PE MATIZUL MEU AM 4 BUC DEBICA FRIGO DIRECTIONAL SI SUNT FOARTE MULTUMIT
NUMAI SA NU FACETI CUM AM FACUT EU ACUM 2 IERNI : AM PUS DOAR 2 ANVELOPE DE IARNA PE FATA SI LA UN MOMENT DAT MERGAND INTR-O CURBA CU APROX.30-35 KM/H MI-A PLECAT SPATELE SI M-AM INVARTIT APROX. 270GRADE IN JURUL FETEI <FATA A RAMAS PE LOC > PE LANGA UN PARAPET DE BETON LA CATIVA CENTIMETRI. SINCER EU AM ZIS IN MOMENTUL ALA " AUU.. POC ! " DAR NU L-AM ATINS <NOROC> INSA NU TE POTI BAZA PE EL INTOTDEAUNA . PUTINI STIU CE INSEAMNA SA AI 4 ANVELOPE DE IARNA PE MASINA ,NU-TI TREBUIE LANTURI , ABIA O INVARTI CU FRANA DE MANA <BINEINTELES LA VITEZE MICI >
DORU
Halba, cele mai bune anvelope de iarna sunt GoodYear UltraGrip 7 !

C-tin, renunta la CAPS LOCK cand postezi data viitoare... Multumesc!
guerilla
QUOTE(DORU)
Halba, cele mai bune anvelope de iarna sunt GoodYear UltraGrip 7 !


Doru, nu fi atat de categoric biggrin.gif
Mirea62496
hai ca pana la urma mi-am luat 4 bucati de ultragrip 7 sper sa fiu multumit de ele...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.