Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ford Orion 1,6 Ghia
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
Daniel82595
As dori si eu sa stiu, de la propietari si nu numai, ce parere aveti despre aceasta masina. si cam cat poate fi la sh una de prin 1988. Multumesc
Daniel82595
e chiar asa de rar masina asta blink.gif
daewoo_espero_turbo
fratele meu are un ford orion din '88 , 1,6diesel...............ia in jur de 6% in oras............la dotari sta prost fiindca nu are nimic pe ea..........nici macar servo directie..........deci totul este mecanic...........are in jur de 60 de cai ,,,,,,,insa are un demaraj foarte bun si fuge foarte bine........turometru nu are ,acesta fiind inlocuit de un ceas cu limbi..................motorul este foarte bun si rezistent...........la rugina nu are probleme, masina avand o tabla foarte groasa............eu zik ca este ok masina............preturile variaza intre 1500 -2000 euro................dar gasesti si mai ieftine sau mai scumpe................oricum la consum ,rezistenta,fiabilitate, sta foarte bine..............e o alegere buna !!!!
daewoo_espero_turbo
caroseria este joasa, asezata bine pe roti,portbagajul este incapator ,interiorul de asemenea este incapator ,mai ales pt cei din spate.............forma caroseriei este oarecum clasica ,specifica modelelor anilor '80, cu exceptia partii din fata care este ceva mai moderna...........deci mie unu imi place masina...............iar franele sunt super........... smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.