Help - Search - Members - Calendar
Full Version: DILEMA
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Saab
cipi92654
salut, sunt intr-o dilema, vreau sa-mi cumpar un auto. second si oscilez intre Audi A4 (131 CP) si Saab 9.3 (125 CP), diesel, dupa 2003.
as fi bucuros daca m-ati putea ajuta cu niste "pareri pro si contra".
mersi anticipat,
cipi.
TLS-09
Audi nu-i tocmai ieftin la piese din cate stiu eu dar Saabul cred ca-l depaseste la intretinere.
Gandeste-te mai mult la costurile de dupa achizitionare.As merge spre Audi.
cipi92654
piesele ma gandesc ca sunt scumpe la ambele dar ce zici de fiabilitatea motoarelor? e nasol ca nu prea stiu aproape pe nimeni care are saab 9.3. initial si eu m-am gandit la audi a4, dar saabul m-a impresionat destul de mult astfel incat sa ajung intr-un impas...
Marius22bn
Te pot ajuta cu un singur lucru.Iti recomand un saab e cea mai performanta durabila fiabila sau cum mai vrei tu sa o numesti.Eu am un saab 9000 cs din 93 si merge pefect iar dacva ne gandim ca totusi e o masina destul de veche ca doar are 16 ani inca arata mortal si costurile de intretinere sunt mai ieftine decat la o seria 3 sa zic din '98 sau 2000.Intradevbar nu e o masina foarte ieftina dar e accesibila cel putin din punctul meu de vedere.Dai un ban dar macar isi face treaba de banu ala pe care l-ai dat ! Parerea mea......cumpara-ti un saab !!! Marius
klm
2007, Anglia: Saab este masina cu cea mai mare devalorizare la revanzare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.