Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Avensis 1,8 VVT-i cutie automata
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Gabriel-Doru72146
Salut!
Ati condus asa ceva?
M-ar interesa parerea voastra deoarece as intentiona sa cumpar o asemenea masina (sunt mai comod :yup: ) dar nu stiu nimic despre modul in care se comporta masina cu acest tip de cutie.
Ce tip e cutia: CVT, DSG, TIPTRONIC si ce consum, in special in oras, ar avea. Pe site este dat un consum de 10,3 in oras este real si cit ar adauga clima?
_Constantin_
Din ce stiu eu in Romania nu se aduce cu cutie automata? blink.gif
vio
ba parca e in oferta ,, si daca e se aduce ... dar mai bine adutzi una de 2.4 vvt-i cu cutie semiautomata e mai marfa smile.gif
Gabriel-Doru72146
Din cite am vazut eu oferta e 2.0 vvt-i si nu 2.4
De unde s-ar putea aduce 2.4?
Pe de alta parte daca 2.0 are un consum in oras de 12,8 cit ar avea 2.4?
In conditiile astea mai bine iti iei SUV
DAN
Se aduce 1.8 VVT-i A/T...2.4 VVT-i A/T nu este disponibil in romania in momentul de fata...si nici nu va fi prea curand... blush.gif
Gabriel-Doru72146
Astept sa vad daca ma poate ajuta cu o parere cineva care a condus asa ceva.
In Bucuresti le-am vazut doar la o firma dar cine stie, mai astept.
DAN
Nu am avut ocazia sa conduc cutie automata pe avensis, in schimb un coleg de al meu a vandut una(cred ca singura din iasi.. biggrin.gif ) si stiu ca era foarte multumit clientul de ea si nu s-a plans de consum, sau de orice altceva....asta e tot ce stiu... blush.gif
Claudiu92213
Sunt pt. Romania cu motor 1.8 vvt-i si 2.0 vvt-i si au pe cutie: automata normala si secventiala+/-
Modul secvential este super
Alex102650
Salut si bine v-am gasit tuturor fanilor Toyota.
biggrin.gif
Voi fi un fericit posesor de Avensis 1.8 cutie automata. Citind toate discutiile de pe acest forum am remarcat ca nu sunt multi posesori de Avensis automat - sper sa am cu cine schimba o parere avizata.

Masinuta vine cam greu(cca 3 luni - Toyota Pipera - "comanda speciala -de!!", are culoare bleumarin si varianta Luna (din pacate nu exista Sol pe aceasta varianta automata de 1.8 - marketing anost ... pacat de numele si calitatile Toyo ...in fine) astept comentarii / pareri din partea posesorilor de automata si nu numai.
Cu bine.
HORIA100213
Nu ne dai cateva detalii? Cum schimba (mai rapid sau nu), are programe sport si de iarna etc.?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.