Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Probleme lumini bord
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
vali90142
Salut.Am o problema la luminile din bord,adica imi lumineaza decat jumatate din ceasuri(stanga)si partea dreapta nu e luminata deloc,nici centrul nu este luminat(acolo unde sunt butoanele pentru incalzire)Poate cineva sa imi spuna daca este vreo siguranta arsa sau e din cauza becurilor?Este chiar deranjant sa nu ai lumina.
Demeter72279
despre ce masina discutam?
TLS-09
Cred ca despre un Opel Vectra 1.6-`92, dar Vali poate sa confirme cu certitudine (sau sa infirme).
vali90142
exact despre aia e vorba...vectra 1.6 din 92 si am probleme cu luminile din bord.Se pricepe cineva?Sa stiu daca pot eu sa ii fac ceva sau sa ma duc la un electrician.Partea nasoala e ca nu am mai avut opel oana acum,am avut numai masini sport si acu am luat-o pe asta ca arata mortal...au avut grija "fostii" de ea.
Demeter72279
la mine (masina cu semnatura) sa ars un bec si eu am despacut si am schimbat, eu zic ca poti sa faci, daca vrei pot sa trimit la mine cum se desface bordul si vezi si tu cum se desface la tine. Nu este complicat si este gandit logic nu cred ca o sa ai probleme, eu cand m-am apucat nu stiam nimic si am reusit. Am auzit ca lucrarea la bord este scump si de aia am preferat sa fac eu.

La mine sunt trei becuri de iluminare bord. Unul in mijloc sus, si celelalte doua mai jos situate la margini.

Daca crezi ca te ajuta sa vezi bordul unui corsa ..... dai si tu un mesaj privat cu mail ca pozele au rezolutie mare .....
vali90142
Nu ar fi problema de munca fiinca imi face placere sa imi bag nasul in ea,asa mai invat si eu cate ceva pe la ea,problema e ca la mine nu cr ca sunt arse becurile ,eu cred ca am vreo siguranta arsa,ca mie nu-mi merge jumatatea dreapta a ceasurilor si nici ledurile de pe consola.
vlad92227
este f simplu beer.gif ai de desfacut cateva suruburi , cablul de kilometraj, vreo 3 cuple si ajungi la becuri. vezi ca becurile care lumineaza climatizarea sunt diferite de cele de la bord blush.gif bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.