Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Supermasina bulgareasca ?!
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
marius68582
Ok,se pare ne-o luam si la capitolul asta.Poate nu se va materializa niciodata,dar macar sunt proiecte si initiative,la noi nu prea ridica nimeni capul.
link
V L D
Am vazut si eu aseara la Tv. Chiar daca ar baga bani cineva in acest proiect nu cred ca ar vinde prea multe masini. In banii aceea (la tv zicea ceva de 140000eur) iti poti lua ceva mult mai bun. Din cate am inteles are un motor ce dezvolta pana in 500 cp.
_Theo_
mie mi se pare destul de reusita masina...si daca va fi bagata in productie ... se gasesc destui magnati bulgari/rusi care sa o cumpere smile.gif
Baby Blues
Si eu stiu sa desenez........ Ce aia de la Dacia nu ar putea face un asa desen?
marius68582
Sa te vedem....
exact asta am spus si eu,poate nu m-am exprimat in destule cuvinte.Nu conteaza ca nu are sansa de a vedea lumina zilei in carne si tabla,ideea este ca s-a auzit despre proiectul asta in toata lumea.
R a z v a n
merge cu castraveti murati...(cu tot respectul)
Xalanx
Seamana cu Koenigsegg.
alcris01
Se pregatesc baietii sa intre in Europa biggrin.gif Si daca au in spate logistica unui designer sau motorist de top, nu s-ar complica lucrurile? blush.gif
_Theo_
din cate am inteles eu au inceput deja sa faca un model pentru teste etc...si in 2008 ar fi gata
air_wolf
am avut si noi tentative, dar nu s-au finalizat. nu prea are cine sa mai construiasca la noi asa ceva, nu avem manufacturi specializate. avem mina de lucru buna dar nu e suficient.
Baby Blues
Am zis ca stiu si eu sa desenez la modul peiorativ! banuiesc ca nu desenul sau design-ul este problema . ideea este ca cineva sa poata transpune in realitate ceea ce este pe "foaie". Tot respectul daca s-a reusit chiar si realizarea unui singur autovehicul. Daca ramane la nivel de declaratii si intentii mai vedem. Daca s-a vorbit de masina , nu este rau...
Laurentiu_007
cred ca va ramane poveste.cati vor renunta la un porsche sau ferarri ca sa cumpere o masina bulgareasca, fie ea si cu 500 de cai? Oricum designul este ceva intre Koenigsegg si Lotec Sirius. Asadar nu prea au cu ce se lauda.
Viorel5
Este un exercitiu de design al bulgarilor si nimic mai mult. Nu cred ca se vor gasii investitori care sa produca o masina pe o nisa de piata atat de exclusivista, unde ar concura Ferrari, Mercedes SLR McLaren sau Lamborghini.

Tot mai bine ca Renault ca au facut o masina care circula pe toate soselele lumii si se pare ca nu se opresc aici.

Se pare ca Renault vor construii in zona Titu - Dambovita un centru de design pt marca franceza, o investitie importanta pt viitorul automobilului romanesc.
Daniel82595
Niciodata sa nu-ti subestimezi adversarul....adica bulgarii pe noi ca cine stie ce prototip bengos romanesc o sa vedem in curand :angel:
QUOTE(Viorel5)
Se pare ca Renault vor construii in zona Titu - Dambovita un centru de design pt marca franceza, o investitie importanta pt viitorul automobilului romanesc.

offtopic.gif http://revistapresei.rol.ro/stiri/2006/11/...mis_de_lege.htm
Seri
Uitati ce se produce in Cehia, Innotech Mysterro:



Motoarele sunt V8 de Corvette cu puteri intre 350 si 500 CP. Caroseria din fibra de carbon. Preturile sunt intre 130.000 si 150.000 euro.
Acesta este doar un prototip vechi de cativa ani, stiu de el inca din 1996, dar nu stiu daca se produce in serie sau daca s-a vandut vreunul. Firma Innotech mai produce elemente de tuning auto si moto.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.