Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Peugeot 406...
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Peugeot > 406/407/508
Dani70306
Eu am un Seat Cordoba din 2001 si am mers cu un 406 de curand si mi-a placut foarte mult spatiul interior si cum sta masina pe drum, fiind mai mare ca Cordoba. Se merita sa-mi vand Seatul si sa-mi iau un 406? Mi-a zis cineva care se ocupa cu masini, ca nu prea se cauta 406, si ma gandeam ca pretul va scadea foarte mult dupa ce o voi cumpara, si voi dori s-o dau peste 1 an. Astept sugestii.
florin55503
la 406 au fost niste loturi care au avut probleme cu ambreiajul. cum a iesit masina din garantie cum a cazut ambreiajul ( a patit-o prietenul surorii mele si l-a costat 20 de mil reparatia si cel de acolo cu care e prieten i-a spups ca e o problema destul de comuna). au probleme destul de dese cu volanta. dar e fooarte confortabila, se aseaza foarte bine pe sosea.
danmatyas
eu nu as face schimbul, e mai frumos si mai fiabil seat-ul.volanta e o problema la majoritatea dieselurilor.
Dani70306
deci sa pastrez seatul in loc de 406..
Am o problema totusi... iarna, de dimineata, am probleme cu deschiderea usilor. Ma chinui putin si reusesc sa le deschid mai putin ce a soferului. E intzepenita.. ce sa fac? Si mai am o intrebare.. nu stiu cum se comporta computerul de bord.. am vazut la peugeot 406 ca apar toate prostiile, pana si frana de mana in caz ca pleci cu ea trasa. La cordoba 2001 apare ceva? Eu o am de 1 an si nu a aparut niciodata nimic. Are senzori ca sa te anunte cand trebuie schimbate franele si alte chestii? Astept un raspuns va rog.
cosminfermecatoru
ma ajuta si pe mn cineva in legatura cu un pegeot 406
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.