Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pompa injectie Nissan Primera Diesel 2.2dCi
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Nissan
AAA92475
Posed un Nissan Primera 2003 la care (deocamdata in proportie de 90% sigur) s-a dus pompa de injectie. Motorul este de 2200dCI YD22 102KW Common Rail.
Ma poate ajuta cineva cu adresele/tel/www a unor importatori unde pot spera sa o gasesc mai ieftin decit la Nissan si eventual cu un timp de livrare rezonabil ???

Mai pot fi reparate (nu carpite) aceste pompe si se merita acest lucru sau e recomandat una noua? Exista asemenea service-uri de pompe de injectie in Bucuresti pentru platforma ECU+pompa injectie DENSO ??

Multumesc anticipat
Random
Nasol moment. Nu e acoperita de garantie?
Pot sa-ti dau un link la un un forum german. Sunt convins ca daca-ti expui problema acolo, se gaseste cineva care sa te ajute, macar sa-ti dea preturi si adrese de magazine.
Adresa este http://www.nissanboard.de/nissan_19_Primera.html
AAA92475
Din pacate nu mai este in garantie de citeva luni bune...
Multumesc pentru site insa nu cunosc germana deloc si sincer nu ma ajuta (nici n-am gasit nici un "prieten" care sa stie germana....)
ionut83652
ce nisan ? da un buzz pe mes si iti zic io cat costa la meteor si autototal!
ipatiru@yaho.com
Luca73291
QUOTE(AAA92475)
Posed un Nissan Primera 2003 la care (deocamdata in proportie de 90% sigur) s-a dus pompa de injectie. Motorul este de 2200dCI YD22 102KW Common Rail.
Ma poate ajuta cineva cu adresele/tel/www a unor importatori unde pot spera sa o gasesc mai ieftin decit la Nissan si eventual cu un timp de livrare rezonabil ???

Mai pot fi reparate (nu carpite) aceste pompe si se merita acest lucru sau e recomandat una noua? Exista asemenea service-uri de pompe de injectie in Bucuresti pentru platforma ECU+pompa injectie DENSO ??

Multumesc anticipat


am dat in Cluj de un posesor de Almera accidentata pe care o dezmembreaza; in caz ca va ajuta, va trimit nr lui pe PM
AAA92475
Sint interesat bineinteles insa numai daca are acelasi tip de motor YD22DDTi si fabricatie 2003 sau dupa...
Motorul asta mai e folosit (din ce stiu eu) pe Almera Tino tot de 2200cm3. Nu stiu insa daca se potriveste in totalitate. Daca e alt model sau pe benzina ..din pacate nu ma ajuta...
Multumesc oricum.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.