Help - Search - Members - Calendar
Full Version: S.O.S.
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
Vali92362
Multumesc pt. raspunsuri!Dar acum am o problema reala:s-a aprins becul la motor ,parca merge in trei,iar la una dintre bobinele "de pe un piston"cred ca arunca ulei,posibil sa fi intrat si benzina in ulei(?!).Doru pls help!!!P.S. Au intrat niste pui de pisica la motor,am gasit numai par si mizerie dimineata pe motor posibil sa fi avut legatura?!(serios-nu radeti :doh: )
DORU
Vali, ti-am dat MP.
Stai linistit, orice se rezolva. Astept un telefon de la tine.
Vali92362
:boxing: biggrin.gif beer.gif "It's alive"...prima parere a mecanicului(data in parcare;nu stiam ce are masina si daca e ok sa mai merg cu ea,initial am apelat la o platforma dar mecanicul a spus ca o sa-i faca un control usor "la fata locului" si ca in cazul in care nu se rezolva...).Eu credeam ca este o bobina pt. ca era murdara de ulei(mult ulei;cea din stanga cum te uiti la motor),mecanicul a zis ca e o bujie "cazuta"(alta decut cea cu bobina murdara)- auzisem ca bujiile "cazute" nu sunt semnalizate la bord-.Am fost la Porsche a luat bujiile (ngk- la fel ca cele vechi).Parerea baiatului de la piese a fost ca este o bobina "dusa",a vrut sa iau una dar nu aveau.Am ajuns in final la Avia am luat bobina care in final a fost salvarea mea.Am schimbat si bujiile cu ocazia asta. Interesant mi s-a parut ca bobina defecta nu era cea murdara(de ulei), era aia de la bujia "defecta".Bobina verificata separat parea o.k. dar cu bujia pusa nu dadea scanteie(bujia) ,de aici eroarea... Nu stiu cat de coerent e mesajul dar sper ca e o.k.!!!P.S. Doru astept intalnirea...
DORU
Daca citesti mesajul la timp, maine ne intalnim sigur. In caz ca nu-l citesti, te anunt telefonic.
Francisc92174
Cam asa mi sa intamplat si mie, merge in trei, mi-a sarit fisa 4 din capul bujiei si dealerul mi-a deschis capota, sa uitat, a impins fisa inapoi, mi-a sters erorile si cam atat, de atunci nu mai am treaba cu ea
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.