Help - Search - Members - Calendar
Full Version: probleme spalator de faruri
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
laurentiu84246
Salve , am si eu o problema la spalatorul de faruri nu mai arunca apa , motorasul se aude ca functioneaza dar apa nu da. Poate sa fie infundat ceva ?A mai patit cineva asa ceva , nu e problema sa fi inghetat , caci am observat ca nu merge de o luna. daca stie cineva care ar putea fi cauza ?
mercic :ban:
TLS-09
Infundat sau desfacut unul din furtunele de alimentare.
Uita-te daca nu arunca apa sub masina cand spritui.
Alex89808
daca s-a pus apa simpla in bidonul pt. apa la stergatoare si faruri ... s-au infundat furtunasele cu calcar
laurentiu84246
Apa nu curge sub masina , am rezolvat-o era un furtun strangulat de la ultima revizie . Baieti de la opel service m-au rezolvat cu strangularea . :bash:
alcris01
Pai da, la noi cand faci o revizie, iti repara ceva si strica altceva. Meseriasii lui peste :bash:
TLS-09
QUOTE(Alex89808)
daca s-a pus apa simpla in bidonul pt. apa la stergatoare si faruri ... s-au infundat furtunasele cu calcar


Chiar daca s-a rezolvat si s-a descoperit problema vreau sa spun ca eu folosesc apa distilata chiar si in instalatia de spalare a parbrizului si ii sfatuiesc pe toti sa faca pe cat posibil la fel.
razvan93815
pai,e logic ca se depune calcar deoarece apa de la canal e vai de ea
anamana
QUOTE(razvan93815)
pai, e logic ca se depune calcar deoarece apa de la canal e vai de ea

Mvaaaai, vai, vai ... si iara' vai!

Apa de canal ??? adica vorbim de apa din canalizare ?
Apa aia contine multe alte "impuritati", pe langa care calcarul e floare la ureche.
Si oricum, calcarul n-are nicio treaba cu instalatia de spalat parbrizul & farurile... sa fim seriosi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.