Help - Search - Members - Calendar
Full Version: masini mai ieftine din 2007 ????
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Chevrolet
Florin92280
salutare lume! se vehiculeaza ideea ca masinile se vor ieftini incepand cu 2007. eu unul sunt de parere ca ce e in mana nu e minciuna. deci eu unu as lua acum o masina. pt ca desi s-ar ieftini se pare ca bancile nu vor mai fii asa "intelegatoare" cu fiecare potential cumparator. voi ce spuneti?
alcris01
In cazul celor non europene se vor reduce taxele vamale de la 30% la 10%.
Marius30562
Daca o iei in leasing pe 1 an acum, taxele vamale vor fi de 6% (30% din valoarea reziduala de 20%).
Daca mai pui si reducerile de acum, eu cred ca iesi mai bine.
In plus, taxa vamala de 10% dupa 1 ian. se va aplica la pretul CIP nu la valoarea reziduala ca pana acum.
Si, peste toate astea, de la 1 ian. intra si taxa de prima inmatriculare.
Florin92280
ideea e ca o iau in leasing pe pers fizica. cu un avans minim de 3200E. am un salariu minim pe economie dar acolo la showroom mi-au calculat toate taxele si imi revine o rata de 150E pe 5ani si ma incadrez chiar si cu acest salariu. acesta rata de 150E include tot: valoarea reziduala taxe vamale casco etc. ce ziceti? se merita?
Marius30562
Merita - si ia in considerare pe langa cele de mai sus si faptul ca nu dai banii toti odata.
Chiar daca i-ai avea, ma indoiesc ca nu ai putea sa faci ceva cu ei, ceva care sa-ti aduca bani.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.