Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ALEGERE RENAULT MEGAN 2 SAU LAGUNA 2
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
lucian59987
SALUT

salut pe toti cei ce sunt prezenti

am o rugaminte mare la cei ce au megan sau laguna modelul 2 la ambele,vreau o parere,cum se comporta care sunt probleme mai mari intilnite la modelele astea,eu am tot o laguna dar modelul 1,in principiu sunt foarte multumit de masina,nu e chiar asa de costisitoare la intretinut cum i se facea reclama,dar noile modele ma cam sperie de cum mai citesc si eu pe mai multe forum.uri,astept si eu parerea voastra se merita sa achizitionez un astfel de model de renault,vreau ceva dci,mai puternic caci laguna mea are motoras de 1.6/16v/107cp,si vreau ceva mai tifnoasa,
ma intereseaza cum se prezinta :bucsele
planetarele
are multe bucse caci asta doare pe toata lumea,avind in vedere ce drumuri avem in tara, in principiu care sunt costurile intretinerii unei astfel de masini,ce cuprinde distributia,role,kit ambreaj,rulmenti bucse,caci am auzit niste variante de preturi prin discutiile mele cu posesori de astfel de masini prin oras la mine si m-au cam speriat,cu consumul de motorina nu intreb caci asta tine de papuc cit e de mare,

astept ceva lamuriri si sugestii

multumesc
cioaba
de laguna2 gasesti multe aici:
http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t...&highlight=
lucian59987
salut
mrs tare mult de adresa,am ramas totusi surprins la ce reclama proasta i sa facut,
ma intereseaza consumabilele,daca are multa bucsaraie caci la passat din 2003 m-am cam saturat,ca de ce sa nu zic ,avem niste drumuri f f f bune in romania de tot iti vine sa platesti taxele de drumuri,
laguna ce o am acum e super buna doar motorasul e cam micut si nu ma prea ajuta cind e supra incarcata,in rest e super si la cinsum si la intretinere,la asezare sunt destul de multumit,avind in vedere ca e a 2 masina frantuzeasca achizitionata,pina-n prezent am fost mai mult cu nemtesti,dar ma impresionat foarte mult formele sale si dotarile avind in vedere ca au si-un pret foarte bun,
ma incinta ideea cu laguna 2 cam 85%
iar cu meganul 2 cam 15%,caci nu prea are spatiu,parerea mea
asta e laguna ce vreau sa o dau,

mai astept ceva pareri
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.