Help - Search - Members - Calendar
Full Version: TICO!!!!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
Florin92280
vreau sa imi cumpar un tico. ce ma sfatuiti? model dotari etc, pret? sunt probleme cu astfel de masini? e o achizitie buna pt un sofer incepator? multumesc
alcris01
O masina excelenta pentru oras. Am avut un Tico 2 ani jumate si in afara de consumabile nu am schimbat nimic la ea. Consum cu AC in oras pana in 5.5 litri la suta, afara pana in 4. E adevarat ca la capitolul confort sta mai slab, fiind cam rigida, dar la tinerete nu se cunoaste biggrin.gif Motorasul de 0.8 litri in 3 cilindri, face fata cu brio oricarei solicitari. Bafta :wave:
Florin92280
mersi
INA88996
Si noi avem un Tico in familie, iar cind avem zi de alergat prin oras, incepem sa ne certam pe ea.
E din 2000 si pina acum nu am bagat nici un ban in ea, exceptind consumabilele.
Noua ni se pare destul de confortabila, nu putem spune ca simtim lipsa de spatiu (in conditiile in care nici un membru al familiei nu depaseste 1.80 m).
Am facut si drumuri prin tara cu ea, cel putin in primii ani cind am luat-o si am fost multumiti. E adevarat ca simti vibratiile masinilor mai mari si nu poti participa la curse cu ea, dar noi sintem multumiti si nu intentionam s-o vindem (desi sintem intrebati destul de des).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.