Help - Search - Members - Calendar
Full Version: sfaturi, opinii, please!
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Mihail89562
Am si eu, ca multi altii o mare dilema: ar fi ceva bani de dat pe o masina, dar nu stiu sigur pe ce sa merg. Am urmatoarele oferte (si variante in acelasi timp): 1) un Peugeot307, 2002, motor 2000cmc diesel, aprox120.000 km, 2) renault megane 1.5 dCi, bicorp, din 2004, 3) Citroen C3, 2003, 1.4HDi. Toate astea bine dotate. A patra oferta ar fi Fiat Albea nou. Daca ar fi dupa "placere", 307 ar fi super, dar motorul este un pic cam mare pentru drumurile care le fac eu zilnic (scurte) si un total de 12 - 14000 Km/an. Toata lumea recomanda benzina pentru aceste drumuri, dar s-h de afara pe benzina, parca nu prea am incredere. Megane-ul ar fi super ca motorizare, dar piesele de schimb sunt scumpe (sau nu?) si bicorpul arata destul de ciudatzel! C3 - ul, o alta masina frumoasa si potrivita, dar si aici ajung la masinile frantuzesti cu toanele lor. Albeea ar parea o optiune viabila, dar nu am prea multe informatii despre aceste masini.
Astept, deci, pareri, sugestii, informatii, orice credeti ca mi-ar folosi sa iau o decizie.
Multumesc
Ileana90612
si eu va rog. Ce parere aveti despre un hyundai accent motor 1.3 anul 2003, 100.000 km pe benzina pret maxim 3500 euro? merita? e un model prost/bun si de ce? multumesc
Sorin82761
http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=9798
uite aici despre Fiat albea , eu am una sunt multumit de ea
air_wolf
aici - ai multe despre albeea... e un topic plictisitor, pentru ca nu sint probleme cu masina asta. eu am un palio si sint extrem de multumit de el, rezistent la drumurile noastre, garda mare, confortabil in limitele clasei. intre sh si albeea eu as lua albeea. sau logan.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.