Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Accesorii de 1500 care merg pe 1200(s)
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
Cosmin65397
Am fost la un amic care detine o lada 1500 in perfecta stare din 78 si am ramas cu gura cascata de unele accesorii montate si ma intreb daca nu cumva se pot monta si pe 1200,ma refer la partea din plastic din portbagaj care acopera rezervorul,traversa de la amortizoare, husa rotii de rezerva iar in partea de habitaclu parca tot un suport de plastic care e montat deasupra parasolarelor si care mai are un bec in partea de mijloc,ce am mai observat este si consola cu suportul de casetofon care se prelungeste pana la schimbator.
Oare cum ar fi sa aiba si 1200 aceste imbunatatiri?....

P.S...daca am omis si alte accesorii ziceti si voi....poate ne incumetam si noi cei cu 1200 la cateva ornamente de 1500!
salve!
Dragos56563
M-as baga si eu, dar numai pentru portbagaj. Ca inauntru mie-mi place asa cum este. Adica, o las Factory Default. In portbagaj mi-ar placea sa am si eu aparatoarea aia de plastic pentru rezervor si husa pentru roata de rezerva. Problema e - de unde ?

:wave:
Cosmin65397
de gasit poate gasim la rusi prin obor sau pe la dezmembrari..dar se potriveste? asta ma intreb!
k.68177
Salut... consola aceea din mijloc apare montata pe modelele destinate exportului, si care au aparut dupa '80 (sau mai sunt cei care si-au pus asa ceva). Cat despre plastice, cred ca ar trebui sa potriveasca... numai ca trebuie sa ai grija cu ele... sunt foarte fragile.. la mine e fisurat plasticul ce vine peste peste rezervor.... si eu posed de husa pt roata de rezerva (are culoarea verde spre kaki ).
Cosmin65397
K poti sa-mi zici si mie unde vina prinsa consola? zilele astea vreau sa cumpar si sa stiu in ce o fixez! merci
Horia49540
ar trtebuisa mearga toate acesoriile, caci caroseriile sunt la fel
dar de ce grinda de la amortizoare zici tu? inauntru sau sub masina?
Horia49540
si stiti care mai e faza - parerea mea biggrin.gif
cu cat mai multe plastice, cu atat mai multi "greierasi" :evil:
nu vedeti ca cei cu masini moderne se tot plang de greierasi cand se invecheste masina?!
la lada bordul nu face nici un pic de zgomot, dar la cielo tremura la gropi mici de te face cu nervii :bash: biggrin.gif
Cosmin65397
salve! Horia ...despe traversa aia ....e tot din plastic, care e inauntrul portbagajului ,ti-o arat duminica pe masina lu Gaby sa vezi cum arata.
Horia49540
mersi, ne vedem duminica :wave:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.