Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cat costa un stop stanga spate?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
vladimir89195
Zicea un nene - "te bucuri de masina cand o cumperi sau o vinzi, in rest iti dai pumni in cap" arigato.gif
In fine, m-a busit unul din blocul de vis-a-vis in spate si mi-a spart o bucata din stop-ul spate stinga si a zgariat un pic aripa tot spate. A ramas ca imi da el bani de reparatie, ca era grabit si nu avea cum sa ajunga la politie in dimineata asta, asa ca mi-a lasat 2 milioane si daca mai e nevoie a zis ca imi mai da.
Deci, nu s-a spart nimic electric, nici un bec, doar bucata de plastic transparent colorata e ciobita. Se poate sa gasesc de cumparat doar partea aia? Unde gasesc un magazin de piese fiat care sa nu ma arda la buzunar?
Cristi80483
Nu e ca la dacie.nu o sa gasesti numai tripla.Dar eu zic ca sare bine de 2 milioane.
Sorin82761
Probabil ca e scump din magazin , da vezi ca sunt firme care ti-l fac din plastic , ia mulaj si ti-l face mult mai ieftin ( in Cluj este asa ceva )
Ionut45405
La masina noua carpeala iti trebuie ! Am facut eu la masini la care chiar nu aveam de unde sa iau si oricum nu e ca cel original, cat de meserias ar fi plasticarul. N-ai Casco? Ca te duci si zici ca ai gasit-o lovita si iti faci reparatia pe asigurare, altfel o sa te coste mult peste 2 mil cu vopsitorie cu tot.
vladimir89195
Nu am casco inca din motivul ca taica-miu a dorit sa studieze contractul de la Generali inainte :bash: Intr-adevar, dimineata asta tot am dat telefoane si nici un magazin nu vinde doar geamul ala de la stop. O sa incerc miraculosul super glue, si daca se vede nasol iau de la un tip tot farul de stop cu 1 milion si mut geamul nou cu geamul vechi :bash:
Cu zgarieturile o sa ma duc clar intr-un service, doar n-o sa coste peste 2 milioane
...cat despre casco, mananc ceva, fac un dus si am fugit sa inchei polita, ca cine stie ce se mai intampla.
Eduard46373
Acu 2 ani am patit si eu ceva asemanator,dar la un OLtcit ,un stop bara spate sidoar umpic aripa spate,iar dupa aia ridicata ep rampa am descoperit mai multe indoite si ala imi dadu-se 2.500.000 si m-a dus la 3,ca dupa aia sa aflu ca el erea beat la accident,nu mirosea dar daca mergeam la politie se facea cu dosar,...asta e,daca il miroseam atunci.....
Vezi tu la un service sa se uite pe sub baa sa nu fie indoita si caroseria sau vre-un suport spart,ca daca o sa o vinzi vre-o data o sa se simta al dracu!
Oricum ca sa iasa ca originala(zgarietura) cu stop seccondhand cam 5, parea mea.
Sa ne zici si noua la cat te-a dus si cum a iesit!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.