Help - Search - Members - Calendar
Full Version: un sfat ...va rog !!!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
dragos86640
Cum am mai spus si in topicurile trecute...mi-am luat de vre-o 3 luni un Passat super din 2000, 116cp, full option, negru...bestiala masina ..
Saptamana trecuta..... :evil: ghinion..., un bou cu un golf V nu-i atent si intra in intersectie peste mine...
M-a lovit intre portiera stanga spate si aripa......mi-a schimbat directia si fiind o strada ingusta..cu masini parcate pe lateral...am intrat in alte 2 masini... Cel putin in prima am intrat frontal..., am facut-o varza..
Sunt suparat si acum (cand va scriu)...am tinut la masina asta ca ochii din cap..(imi venea sa-l mananc pe boul ala de mosneag de 60 de ani care nu stie ce masina conduce..!!!??)...
Va da-ti seama ...mi-a dat asigurarea..am plecat la un service destul de bun, zic eu..(poate stie cineva.."AUTO CROM"...deschis nou in IASI, langa Antibiotice)...; In fine..., masina e avariata : fata toata( spoiler,faruri, bara, radiator si ce mai e pe acolo...sad.gif.....si acum sa ajung la intrebare??
Multi imi spun sa vand masina dupa ce o scot din service...
Am pe cineva la asigurari...si mi-a dat totul nou...deci nu tre' sa repar nimic...(acum astept piesele sa vinadin Germania si de pe unde au fost comandate !!)...
Oare crede-ti ca mai reusesc sa am din nou masina de care m-am indragostit? Masina m-am dus eu afara si mi-am adus-o, asa pe sufletelul meu... si acum ma doare inima sa stiu ca tre' sa o vand..
Bani nu prea mai am ..sa pun in cap , sa iau altceva...iar ceva mai jos nici nu ma gandesc...
Mai bine stau fara masina....
Eu zic ca daca la service o repara misto...nu o dau..., voi ce ziceti??!!
Sunt tare multumit de ea..!!!
aaa...am uitat sa mentionez ca nu au fost afectate lonjeroanele...sau sistemele de siguranta si sustinere(stalp...etc..)
Astept un raspuns si din partea voastra, sunt un fan fidel al site-ului, deci voi lua in considerare parerea ..!!!
Nici nu mai stiu ce sa zic...deocamdata sunt demoralizat...
V-am pupat !
Razvan89309
Sincer, imi pare foarte rau pt tine.. dar cel mai important este ca nu ai patit tu nimic ! Iti sugerez sa te duci si pe la biserica sa multumesti, vb f serios ! :angel:
Inteleg ca te-ai atasat foarte tare de masina ... si acum iti pare rau ca a fost lovita. Dar priveste lucrurile si un pic altfel :

- ai zis ca ti-o repara , ca ai pe cineva la asigurari, deci nu platesti nimic .
- In plus, am coleg care s-a rasturnat de cateva ori cu masina. A fost in service, acum arata ca noua, nici nu poti sa-ti dai seama, nu are absolut nimic.
- totul o sa fie la fel, numai ca tu o sa ramai cu gandul ca ai lovit-o . Deci doar tu tre sa treci peste asta , restul nu are de ce sa te afecteze
- e exact unul din gandurile mele ... totul ramane la fel , nimeni nu vede nici o diferenta, nici chiar tu..dar te deranjeaza ca stii ca a fost lovita..si asta te macina..stiu, asa sunt si eu,..desi practic, fizic, totul e la fel
- de unde stii ca nu a mai dost lovita si inainte si a fost reparata ff bine ?

Sfatul meu e sa treci peste si doar in cazul in care ceva nu e bine s-o vinzi.
dragos86640
merci mult pt sfat...., am sa tin cont de el... :wave:
- oricum mai astept pareri...
Bafta !!
Cristi2
du-te la 2 service-uri pentru constatare. daca parerile coincid, adica nu a fost afectat nici un element ce tine de directie, stabilitate etc, fii atent la reparatii si sint convins ca vei fi multumit. in caz ca nu poti sa treci peste gandul ca masina a fost avariata, vinde-o. daca reparatia e facuta ok, o vei vinde cel putin cu banii pe care i-ai dat tu initial.
zic eu.
ionut83652
nu e vorba de constatare ci de distrugerile provocate in urma inpactului
mai exact da a fost afectat sasiul invreun fel sau motorul ,cutia au fost afectate mutate de la locul lor !oricum piesele originale montate din fabrica sunt net superioare pieselor after sale sau celor,,originale,,deci no sa mai tina asa d emult dar daca nu au fost afectate componentele inportante ale masini cred ca o mai poti pastra dar ai grija unde faci vopsitoria masini ca sar putea ca in 1-2 ani sa inceapa sa sara vopseaua !daca poti fa si tu o poza a masini sa vedem cat d emult a fost afectata ca eo nam inteles prea bine unde e lovita masina!
Cristi2
QUOTE(ionut83652)
nu e vorba de constatare ci de distrugerile provocate in urma inpactului
!

io ce spuneam ??
cred ca aio problema, d-le ionut.
oricum, ai un inpact mare asupra forumului.
ionut83652
QUOTE(Cristi2)
QUOTE(ionut83652)
nu e vorba de constatare ci de distrugerile provocate in urma inpactului
!

io ce spuneam ??
cred ca aio problema, d-le ionut.
oricum, ai un inpact mare asupra forumului.


nu pricep ceai vrut sa zici poti fii mai explicit ? eu am inteles ca omul ne intreaba daca s emerita sa mai tina masina reparata sau sai dea viteza()cel putin asta am inteles eo)iar tu iai raspuns sa se duca in doua locuri sa vada daca in ambele locuri ii trece ca distruse aceleasi piese!deci nu pricep ce ai cu mine?

si acu ca sa fiu si un pic rau(ca meriti) asa pentru cultura ta generala sunt 70%sanse ca sa nu descopere toate piesele avariata pana nu se apuca sa demonteze si sa inlocueasca pe ea .Daca teai fi priceput un pic ai fi stiut chestia asta deci ca sai dea cu parerea 2 serviceuri cred ca e total irelevant pana nu se incepe reparatia!deabia atunci vezi care sunt toate problemele nu asa la ochi!
ionut83652
asi ca sa fiu si mai explicit ca sa nu mai continui cu comentariile deci tu iai spus sa constate in 2 locuri iar eu iam zis sa vada daca parti vitale ale masini au fost afectate!deci nu vad ce treaba avea una cu alta ?
Cristi2
poi eu l-am sfatuit sa constate in 2 locuri daca parti vitale ale masinii au fost afectate si care anume. prefer sa nu consum spatiu pe server doar sa explic ceva care se subintelege.
mersi.
dragos86640
Salut..!
Tin sa va anunt ca mi-a mai venit inima la loc... Masina am dus-o intru-un service destul de bun, ....zic eu....mi-au venit piesele toate si azi deja le asamblau... Pana acum, masina arata bine, saptamana asta mi-au promis ca mi-o da gata..smile.gif
Baietii de acolo m-au asigurat ca nici nu o sa se cunoasca ca a fost botita...smile.gif
Sper sa fiu la fel de entuziasmat si cand o voi lua acasa... Am sa va zin la curent....

C-am asa arata saptamana trecuta...... Promit ca revin cu poze si dupa..smile.gif
dragos86640
.....alta poza..!
dragos86640
si asta ..!!
dragos86640
si asta...!

si cred ca ajunge..., ca apoi iar ma intristez cand o vad..smile.gif
ionut83652
pare destul de inregula cred ca nui o problema daca o pastrezi!ca motoru pare k nu pare afectata irecuperabil(parerea mea)
danmatyas
daca iti schimba toate piesele afectate e totul in regula,poti sa o pastrezi.problema, cred eu, va fi la vopsit.nu cred ca o sa iasa la fel ca si restul masinii.
ADRIAN92554
Airbagurile tiau iesit??? dak ai!biggrin.gif
dragos86640
nu frate ...nu au sarit airbag-urile...!!??
Am 4 , insa slava domnului ca nu a sarit niciunul...
dragos86640
:bash: ...animalele astea de la service...nu-mi mai dau odata masina..sad.gif(
danmatyas
dupa cum vad eu ca e avariata masina, cred ca ar fi trebuit sa sara...
CatalinKRK
Poate n-avea centura si n-au sarit, parca asa sunt astea de generatie mai noua. Daca o vinzi acum o sa pierzi mai mult ca se va cunoaste mai bine piesele schimbate (vor fi nou noute), cumparatorul va incerca sa traga pretul in jos zicand ca ai reparat-o de mantuiala ca sa o vinzi. In schimb daca o folosesti si o vei vinde peste cativa ani nu se va mai cunoaste si oricum nu va mai putea zice nimeni ca a fost reparata spre a fi vanduta de vreme ce ai folosit-o ani buni dupa accident.
dragos86640
... :bash:
dragos86640
bine ca nu a sarit...pt ca aveam volanul imbracat in piele rosie...si ar fi trebuit sa-l schimb...
oricum de acum am sa o port...pt ca s-au pus astia pe noi.. :bandit:
- nu aveam centura pusa in timpul accidentului... :angel:
- masina nu cred ca o s-o vand prea recent pt ca o sa iasa bine...in final nu cred ca a fost asa de avariata...am vazut altele si mai rele..si tot au iesit..

Promit ca revin cu poze saptamana viitoare...insa tre' sa spal tapiteria ...ca meseriasii astia de la service au facut varza... :bash:
dragos86640
voi ce ziceti...??
........eu zic ca o sa iasa treaba buna..., nu?
dragos86640
azi imi scot masina din service...... band.gif

promit sa revin cu poze........., sa vedeti cum a iesit....
CatalinKRK
La fel as fi facut si eu in locul tau. Eu cel putin nu sunt genul de om "ARE ..... REVOPSITA? Nu mai e buna de nimic!"
alcris01
Bafta si sa fie ultimul eveniment de acest gen de care ai parte biggrin.gif :wave:
Violeta76346
Inteleg ca nu a fost chiar... band.gif ..iesirea masinii din service, dragos, ca vad ca ne-ai lasat in ceata. Nu ne-ai mai spus nimic despre noua fata a masinii tale. N-a reusit clonarea?
dragos86640
am deschis topic la masina mea...
se vede acolo cum a iesit;)....
va multumesc de sfaturi..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.