Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Opel Agila 1.2
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
claudiu92144
Salut. Am un opel agila 1.2. Nu prea stiu prea multe despre aceasta masina si nici nu prea vad ca se discuta pe forum despre ea. Mai mumte poate sa-mi zica si mie cineva? Cum se comporta, ce probleme are, etc?
As vrea sa ma duc si eu intr-un service sa-i fac un control de rampa sau cum se zice. Ce imi recomandati? Ce service?
Apropo despre ulei ce ulei ar trebui sa folosesc. Parca are in ea acum 5W40. Va multumesc.
stefan44002
Salut, circul cu o Agila 1,0 de aproximativ un an. Am facut cu ea 27k km ( e masina de servici). Pot sa spun ca e o masina excelenta de oras( a mea e 1,0), incapatoare si cu o garda mare la sol .Suspensia e cam tare, dar e rezistenta la drumurile din R0. In cei 27.000 am schimbat doar ulei, filtre -de doua ori, placutele si rulmentii pe spate.Merge si la drum lung, dar nu e masina de fuga. Nu e prea comoda totusi, eu obosesc in ea dupa 200km.
Service-ul il fac la Radacini, dar asa e contractul firmei mele.Sunt multumit de ei, sunt seriosi, dar e cam scump.
Nu stiu ce sa zic, incearca sa faci o verificare si, daca ai piese de inlocuit, du-te intr-un ( piesele se gasesc si mai ieftin) service multimarca =cauta pe net, ai sa gasesti.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.