Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce ziceti de C2 Sport Chic
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Andrei76320
4 Airbag-uri: frontale si laterale
ESP + ASR
ABS + EBD
Aer Conditionat
Tapiserie Piele
Jante aliaj 16"
Scaune sport cu sustinere laterala
Ornamente cromate la interior si exterior
Pedale aluminiu, frana si schimbator in piele
Kit sport: praguri, eleron si bare fata-spate
Full electro pack:
- inchidere centralizata cu telecomanda
- geamuri electrice fata
- oglinzi electrice si incalzite
Computer de bord
Proiectoare ceata
Servodirectie si volan reglabil pe doua directii
Pack look: oglinzi si bandouri laterale vopsite
Vopsea metalizata


1.6 16V (125 CP)
8.3 sec. 0-100KM
vit max 202 km/h
11350 EUR CIP

:angel: :angel:
Vlad72257
sincer as vrea sa vad mai multi soferi care isi iau astfel de masini. care nu sunt obsedati dupa diesel,pret la revanzare,sau cost de intretinere
Andrei76320
Tot cu tine discut biggrin.gif
Azi dimineata l-am vazut pe site la citroen si am ramas surprins(bine in mod placut), mirat ce mai, nici nu vreau, sau pot sa-mi imaginez cum te simti la volan, Tipii de la Citroen sunt surprinzatori ce mai.

Despre C4 VTS cred ca e beton pacat ca n-are 6 viteze, in conditiile cand Skoda sau VW aveau motor 1.8 turbo 150CP, sau Laguna Sport Edition 2l turbo 170 CP, C4 VTS e super.
Cateodata cand citesc pe forumul asta pareri de genul ca VW e super masina, fabia la fel, ibiza , etc ma intreb ca cei care-i ridica in slavi (nu ca nar avea si masini bune dar unele motoare sunt de rasul curcilor, si vezi anunturi promotii, 54 CP, 64 CP, 1.4 75 CP pe golf 5, nu pot sa nu ma enervez.

Mini Cooper S 170 CP are accelerati 7.2, Asta o are de 8.3 bine sunt de alta "valoare" dar oricum performante sunt mai ales pentru pret.
Paul46623
Hmm, le-a luat ceva timp alora de la Citroen sa aduca C2 VTS-ul in Romania (in strainatate a aparut de aproape un an). Ma intreb cand va aparea VTR-ul de 110 (sunt fan auto).

In orice caz, masinuta-i interesanta. Un demn inlocuitor al Saxo Sport (sau cum se numea versiunea cu motor de 120cp). Dintre optionale, mie cele mai importante mi se par airbagurile (nu poti fi niciodata prea protejat), radio CD-ul (n-as lasa pe "meseriasii" nostri sa se apropie de masinuta mea noua) si handsfree-ul (am o ura patologica pe antropoizii/idele care stau cu mana lipita de ureche si macane intruna in tembelefon).
AlexTM
QUOTE(Vlad72257)
sincer as vrea sa vad mai multi soferi care isi iau astfel de masini. care nu sunt obsedati dupa diesel,pret la revanzare,sau cost de intretinere
... in schimb au o obsesie dupa CP.
Mie C2-ul mi se pare urit.
Dar lasind subiectivitatea deoparte, nu mi-as lua o masina mica dar rapida, pentru ca este mai nesigura.
r4mp
si pe mine ma batea gandu la un c2 pe la inceputul anului, DAR m`am gandit la modul : ce fac cand ma mai duc la munte / mare cu 3 prieteni sa zic .. bagaje unde? comfort.. pas .. spatiu dinnou cam mic.. mi se par totusi cam multi bani pt clasa din care face parte
Tarabostes
3 prieteni, skiuri, surf.. smile.gif
asta e masina de mers doar cu fata, fara mult bagaj ca oricum stai doar in camera ...
tre sa fie super misto in trafic de oras, te strecori mai pe oriunde, acceleratie super
trece de 1000 Kg, deci nu e asa usurica
sunt haiosi astia pe site cu tapiseria, o fi de Matisse?
Vlad72257
pai e ceva care te face doar pe tine sa te simti bine. nu conteaza parerea omului ca e destul de greu pentru cineva care nu stie cate ceva despre masini (85%+ din romania) sa faca diferenta intre un c2 si un c2vts. chiar as vrea sa fie mai multi oameni care isi aleg o astfel de masina in detrimentul vreunui a4 din 2000 sau altele
R a z v a n
arata super masinuta...da trebuie sa fie neagra...
_Constantin_
Mda, orice alta culoare pe masini mici risca sa para GAY daca o conduce un barbat. Sa nu te mire ca fluiera muncitorii de la rebu dupa tine daca mergi intr-un c2 rosu. :puke: :inlove:
Paul46623
Si Bleu Ardoise arata decent. Sau ai putea sa iei culoarea consacrata a C2-ului, si anume galben. Insa in cazul ala, pentru a-l deosebi de un C2 normal trebuie sa-ti pui pe parbriz autocolante cu "ALI" la sofer si "ME BITCH" in dreapta bicycle.gif (cine a vazut filmul stie despre ce vorbesc biggrin.gif wink.gif)
Andrei Suzuki
Da,si un perete de boxe in spate. biggrin.gif
Oricum,C2-ul arata destul de bine modificat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.