Help - Search - Members - Calendar
Full Version: eat its dust: Mitsubishi Evo IX FQ 360
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
Iulian HondaFan
exclusiv pentru piata britanica:

http://www.edmunds.com/insideline/do/Featu...rticleId=117417

FQ 360 vine de la "fucking quick" blink.gif biggrin.gif si 360 cai putere din motorul de 2.0l. masina este opera Mitsubishi UK si este o mica bestie capabila sa faca oricand de rusine un M3.

QUOTE
Mitsubishi UK reckons the Evo IX will pummel its way from zero to 60 mph in 3.9 seconds and top 160 mph, compared with a claimed 3.5 seconds and 175-plus mph for the FQ-400. In the real world, the difference between the two is marginal, but there can be no denying that the 360 feels massively quicker than the stock car.

There is something otherworldly about the way the FQ-360 gathers pace. Above 3,000 rpm, it doesn't so much accelerate as throw itself at the horizon. Anyone with a weak constitution should call a cab blush.gif biggrin.gif — this car has the ability to rearrange your intestines.


arigato.gif arigato.gif arigato.gif

asteptam replica de la STI - o alta companie cu sediul in UK....
Otto73
QUOTE(Iulian HondaFan)
este o mica bestie capabila sa faca oricand de rusine un M3.

M3 e o masina stoc dar daca o tunam mai vedem pe urma.
Am vazut m3 tunat (dar nu mai stiu de cine) de 650cai biggrin.gif
Paul46623
Astept Evo IX MR FQ 400.
Otto73
Eu astept Evo X ca IX e urat.
Paul46623
Daca-ti place cum arata chestia aia ce vrea sa fie Evo X, I'm sorry, man, but you need LASIK.
air_wolf
e mult prea... SUBARU!!!! mie imi plac toate evo pina la VII inclusiv. dar asta, cu jantele aurii, NU!
Otto73
EVO este concurentul direct al STI-ului.
air_wolf
nu se poate... evo concureaza direct sti-ul????? blink.gif asta zici ca e subaru clonat la cum arata biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif jante aurii la evo e ca si cum ai smulge eleronul de pe sti biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
HalbaSus
Parca exista deja un evo FQ de 400 de cp... sau nu mai tin eu bine minte ?
V L D
NICE want one. Dar fara jantele alea aurii biggrin.gif .
FESTINA
2008 Mitsubishi Lancer Evolution X foto 1
FESTINA
2008 Mitsubishi Lancer Evolution X foto 2
FESTINA
biggrin.gif
R a z v a n

iotete...
Jeff
Inapoi la subiect: a fost un EVO 8 MR FQ 400, rupea, dar avea doua mari probleme: lag-ul imens si faptul ca la viteze mari risca sa-i zboare fulgii. Baietii s-au mai temperat si au ajuns la compromisul ideal: FQ 360.
Leone
QUOTE(Jeff)
Inapoi la subiect: a fost un EVO 8 MR FQ 400, rupea, dar avea doua mari probleme: lag-ul imens si faptul ca la viteze mari risca sa-i zboare fulgii. Baietii s-au mai temperat si au ajuns la compromisul ideal: FQ 360.


In plus fata de asta, reviziile erau la fiecare 4000mile....ceea ce e cam des totusi.
StefanVVTi
QUOTE
The FQ-360 — yes, "FQ" really does stand for "f*cking quick"
:bash: biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif beer.gif
Vlad95335
mie mi se pare superb. estetic cel putin,cred ca e cel mai frumos evo de pana acum. chiar daca aduce putin a mustang :angel: farurile si grila fata fac totul. 360cp mi se pare f ok in conditiile in care m5 ul are 315 (? nu sunt sigur) eu zic ca ajung:D
G e o r g e
M5 are fo 500 cp smile.gif
Vlad95335
cam mare marja de eroare.. biggrin.gif my bad blush.gif de m3 auzisem eu,care are vreo 340..
Jeff
Vechiul M3 are 343CP, cel nou inca n-a aparut (se estimeaza la vreo 400CP). Noul M5 are 507CP, la fel si M6.
T u d o r
Cred ca-l sar de 400, pentru ca trebuie sa concureze RS4 care are parca 420. smile.gif
Oricum, va fi primul M3 cu V8.
Eren
430 park m3 nu ?asa tin minte. . cu 10 mai mult k rs4 .. dar m3 o sa concureze cu rs5
Eren
ah .. si imi place mult un evo din ala .. arata belea .. nush ce nu va place.. dak nu il vreti .. dati-mi-l mie ! :angel:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.