Help - Search - Members - Calendar
Full Version: examenul carnet auto 2007
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
Marius91960
Stie careva cum se va tine examenul auto ( pt carnet ) in 2007 ? ca am auzit multe variante cum ca s-ar da iar poligonul mai altele ca cica se va da si pe timp de noapte... pffff site careva ceva informatii ?
_Theo_
va fi test de 50 de intrebari cu o singura varianta de raspuns, se reintroduce poligonul si se va da examen si noaptea
Leone
A aparut asta scris in vreo lege? ca in vara chestiile astea erau numai zvonuri; aa si la capitolul zvonuri, asta vara unii ziceau ca din 2007 instructorul va avea voie sa stea pe bancheta din spate la ex ca sa vada cum e evaluat cel de la volan; in plus examinatorii nu vor mai fi politai, ci angajati ai primariei. repet, toate astea erau zvonuri...
Adrian
e bine cu poligonu, uite eu nu am facut poligon cu instructoru si asa ca am mers cu masina mea acolo ca sa invat mai bine.
Baby Blues
QUOTE(Leone)
.... in plus examinatorii nu vor mai fi politai, ci angajati ai primariei. ...

Pai daca pana acum era dezastru la examene din cauza "pilelor " si a relatiilor inclusiv a banilor dati pentru carnete luate din Spania biggrin.gif , va dati ce iese acum cand vor fi examinatorii din cadrul primariilor? :bash: :bash: .
Nici nu vreau sa m gandesc! :bash: in afara de asta va dati seama ca impotriva faptului ca lasau de dorit din cauza problemelor enumerate mai sus, una peste alta erau 'profesionisti", adica isi stiau meseria. Imi inchipui ce va fi cu cei din primarii :bash: biggrin.gif
RUE
nevasta mea are 1.5 ani de cand are permisul.
a inceput sa conduca la peste 2 luni de la examen. uitase tot. nu e ea o persoana tehnica dar... nah, nu toti sunt ca noi sa iubeasca masinile.
le am scris un mail la scoala aia de soferi apoi ca nu cred ca a dat cu spatele cu masina scolii nici 2 m, sa nu vorbesc sa o puna sa invete manevre, poligon niciodata.
eu inca mai sper ca fac sofer din ea desi nu merita sa aiba permis cand l-a primit.

cat priveste pe altii sunt sigur ca sunt multi insuficienti si unii cu noroc ajung soferi prin experienta proprie.

cea mai mare aberatie cand au renuntat la poligon. era un minim necesar cursantului. preluam numai lucruri proaste din vest.
Marius91960
QUOTE(Theodor83121)
va fi test de 50 de intrebari cu o singura varianta de raspuns, se reintroduce poligonul si se va da examen si noaptea


informatia care o spui tu aici e zvon sau ceva cat de cat sigur... ?
V L D
Parerea mea e ca in 30 de ore de condus nu poti sa fi considerat sofer blush.gif , asta daca incepi de la 0 si nu ai mai condus cu inainte sa ai un pic habar. Pe mine ma invatat tata sa conduc pe drum de tara cum fac multi dar nu pot sa zic ca ajung 30 de ore in trafic. Iar in legatura cu primaria oricum erau pile destule la politie si vor mai fii stati linistiti pt ca traim in RUMANIA : :bash:
_Theo_
test de 50 de intrebari este sigur! la fel si cu reintrodusul poligonului si examen noaptea! tot ce spun nu este zvon! intra in vigoare de la inceputul lui 2007
r4mp
foarte bine ca se baga poligonul! eu spre exemplu am avut o sedinta numai de poligon! dintre care jumatate de ora de mers numai cu spatele, jaloane cu spatele, parcari , intoarceri etc! IMI AMORTISE GATUL! si uite ca acum nu am probleme de genul acesta biggrin.gif
Marius91960
QUOTE(Theodor83121)
test de 50 de intrebari este sigur! la fel si cu reintrodusul poligonului si examen noaptea! tot ce spun nu este zvon! intra in vigoare de la inceputul lui 2007


merci pentru informatia sigura.

numai bine
Baby Blues
Excelent daca se reintroduce poligonul! Si eu sper ca astfel se vor mai "cerne " unii care iau din noroc carnetul. Acu se iese direct pe sosea la scoala. Eu am stat cateva zile prin poligon sa fac parcari cu spatele, laterale,etc. Vorba lui r4mp:imi amortise gatul. eu cunosc cativa care si-au luat carnetul acu si nu stiu sa mearga cu fata , baremi cu spatele biggrin.gif
mike.omega
Noile reguli de examen se vor aplica odata cu noul cod rutier, am un prieten care e disperat sa dea acum ca sa nu prinda valul nou biggrin.gif
V L D
Plus ca ar trebui la scoala sa invete elevi ce sa faca in conditii extreme sau cum se comporta masina in anumite situatii. Multe accidente se intampla pentru ca nu stie lumea ceva foarte important. Eu tare asi vrea sa fac la vara scoala de soferi a lui titi aur sau ceva asemanator. Nu e vorba de figuri pentru siguranta mea, am trecut cu bine prin 2 - 3 experiente urate de tot dar nu strica sa mai invat una alta. blush.gif
alcris01
La cererea prefecturilor se pot introduce si probele de noapte. blush.gif
bakhus70370
Hmmm....si pana la urma cum o sa fie?intra testul de 50 de intrebari de la 1 dec?daca da,la cate trebuie sa raspunzi corect sa il iei ?faza cu poligonul si traseu zi/noapte cand intra?2007 sau 1dec 2006 ? bicycle.gif

Ideal ar fii sa aveti ceva oficial,nu doar zvonuri...gen un link oficial...dar si zvonurile sunt bune in caz ca nu... Multzam anticipat wink.gif
alcris01
Raspunsul se afla in normele de aplicare a hotararii de guvern, care au fost publicate in monitorul oficial, cu precizarea ca intra in vigoare de la 1 decembrie 2006. Doar daca nu vor solicita iar vreo prelungire domnii de la politie pe motiv ca nu au avut timp sa-si pregateasca personalul biggrin.gif
bakhus70370
m-ai lamurit bujtean..........
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.