Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Preturi SEAT
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > SEAT
Razvan89309
Vreau sa va cer si eu sfatul in cazul masinilor Seat..nu vi se pare totusi ca au preturile destul de mari ? Imediat se apropie de VW. :bash: Oare chiar merita?? Cei care aveti Seat, ce puteti sa spuneti de performante / pret ? Ma gandesc sa iau un Seat, dar totusi sare destul de mult pretul ! Si la revizii la fel ! :bandit:
Si ce ma deruteaza e faptul ca vad multe anunturi : " Vand Seat Ibiza 2005 ..." . " Vand Seat Ibiza 2006, 2.000 km parcursi " .. " Cesionez contract leasing, 3-4 rate platite " Ce se intampla oare cu astia ? Sunt dezamagiti ? Ca nu cred ca se plictisesc dupa cateva luni de o masina !?!
Imi puteti da si mie va rog cateva sugestii ?
Astept...Multumesc frumos . :angel:
ionut91746
Eu unul ma sperii ca sunt ieftine seat-urile sh. Varu-miu si-a luat un ibiza de 1.2 din nov.2003 cu 6.700 euroi. (aer conditionat, abs, geamuri electrice...) blink.gif
Razvan89309
Exact, asa e... cele vandute sh, dupa doar cateva luni...cu putini km la bord..au pretul ff mic..Asta inseamna ca dak o s-o vand nu mai aleg nimic din ea blink.gif
Sa ma orientez catre altceva ? Voi ce ziceti ?
Dani70306
Eu am Seat si merge fara nici o problema. Si normal ca se apropie la pret de VW ca tot VW este si Seat-ul pana la urma, mai nou Audi. Si au mai multe optiuni decat VW la un pret apropiat.
Mihai94384
Salut!

Eu am avut un Seat Leon 1.9 TDI 110 CP...l-am vandut...masina era super dotata...aproape full...noua a fost in jur de 19000 CIP...din 2001/2002...am dat-o cu 8500 euro...cam putin, zic eu, asa cum stiam eu masina asta...eu zic ca problema este ca nu prea exista cerere pe piata SH de Seat...si asta vine lipsa informatiilor, dar si din promovarea destul de slaba la masinile noi...mergeti in targuri si vedeti ce aduc samsarii de afara...GOLF, GOLF, GOLF Variant, GOLF, PASSAT, GOLF, GOLF variant....smile.gif...si ce-o sa auziti in targ?!...."Baaaa, pai mai bine imi iau golf, beep, decat sa-ti dau tie abanii astia"...ganditi-va ca nu cred ca o sa vedeti niciodata lipita pe o Dacia sigla Seat, asa cum o vedem cateodata pe cea a VW-ului sau M3-ului de la BMW....nu zic ca Seat e o masina mai buna ca Golf-ul sau invers, dar se pare ca lumea doar asta stie....Golf si Passat....rar o sa vezi intr-un Seat Leon sau Ibiza un cocalar cu geamurile deschise, ascultand manele la maxim...

Numai din punctul asta de vedere ca nu o vezi pe toate drumurile, m-ar convinge sa-mi iau Seat-ul, spre exemplu...

BMW e o masina super, zic eu...dar eu nu mi-as lua-o niciodata...din punctul meu de vedere se confunda cu o anumita clasa de ... JMEKERI...wink.gif


Eu acum oscilez in a-mi achizitiona o Honda Accord 2.0 benzina 155CP cutie automata sau un Seat Altea XL 2.0 TDI 140 CP cutie DSG...stiu ca sunt clase diferite, dar imi plac amandoua...
Razvan89309
Eu as inclina catre Altea, mai ales ca e TDI si are un profil tare misto..si spatiu interior.. blush.gif
lucian39835
Am avut si eu un Leon TDI 90 cp din 2001 si l-am vandut cu 7300 Euro. Aud si acum expresia : Da' asta ce ie? Masina spaniola, nu?........Las' ca nu-s nascut ieri, ce draq!. Am stat aproape 2 luni ca sa o vand, cu anunturi pe toate site-urile posibile si in revistele si ziarele de specialitate. Nu mai spun de vizitele in targ. Tin minte ca s-au vandut langa Leonul meu 2 Astra Caravan (a 2-a masina nationala a romanului) cu 7300 respectiv 7600 Euro( asta era fulopshan-stiti ce inseamna cred AC si 2 geamuri electrice). Am crezut ca mor, mai ales ca ambele s-au vandut in aceeasi zi.


Revenind la subiect, Leonul este intradevar un VW Golf, insa mai sportiv, in sensul ca la aceeasi capacitate a motorului si la aceeasi putere, cuplul Leonului este mai mare ca al Golfului, si de asemenea demarajul mai mare la Leon. Totodata (fapt verificat) consumul la Leon este mai mic cu aproape 1l/100km. Golful castiga in primul rand cu semnul (W), cunoscut de toti cei din zonele (cu mult praf sa spunem), si apoi (si nu mi se pare asa de important) cu spatiul mai mare la picioare pentru cei aflati pe bancheta din spate.


Dar gusturile nu se discuta.

Apropo, am o Mazda 6 GT AWD - 166cp si as vrea un schimb cu un Opel Astra Caravan si un Logan. Binenteles ca ofer diferenta. Si as dori sa fie albe, tocmai bune pentru camuflaj in traficul de pe drumurile judetene. Va multumesc anticipat.
Catalin95655
Am o intrebare : am tot vazut anuntzuri de Seat Ibiza din anii 2003-2004! Intrebarea e: masina asta are computer de bord ? Din vreo 7-8 modele nici unul nu era prezentat ca avand computer de bord! E doar o coincidenta la toate aceste modele sau asa este Seat-ul ibiza? Multumesc!
Daniel91961
Normal ca are pretul apropiat de vw, fiindca inauntru este tot vw.
@Razvan89309:
Sugetia mea: Ai incredere in Seat,sunt super bune.Eu am avut Seat Ibiza si nu am avut niciodata nici cea mai mica problema cu masina.

Bine poate ca sunt subiectiv,mai ales ca am avut si anunt de vanzare aici pe site si daca ma intrebati de ce am vandut-o,raspunsul e foarte simplu:
Vreau sa-mi un seat leon si diferenta de bani o reprezinta pretul pe care l-am luat acum pe Ibiza al meu.
Revizia nu te costa chiar mult, eu am dat 550 de RON si am si asistat la revizie (baietii lucreaza foarte ingrijit) - mentionez ca am facut revizia la Ploiesti.

Numa' bine!
vali3
QUOTE(Mihai94384)
Salut!

Eu am avut un Seat Leon 1.9 TDI 110 CP...l-am vandut...masina era super dotata...aproape full...noua a fost in jur de 19000 CIP...din 2001/2002...am dat-o cu 8500 euro...cam putin, zic eu, asa cum stiam eu masina asta...eu zic ca problema este ca nu prea exista cerere pe piata SH de Seat...si asta vine lipsa informatiilor, dar si din promovarea destul de slaba la masinile noi................


Eu acum oscilez in a-mi achizitiona o Honda Accord 2.0 benzina 155CP cutie automata sau un Seat Altea XL 2.0 TDI 140 CP cutie DSG...stiu ca sunt clase diferite, dar imi plac amandoua...


salut!
te-ai decis la una dintre ele?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.