Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce alarma sa-mi montez si unde, in TM ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Dan87905
Am un Opel Astra Caravan 1,7 DTI din 2003 si ma bate gandul sa-mi montez o alarma la ea, sa nu fie foarte sofisticata si pret rezonabil!
Ce preturi si unde sa o montez ?
Sunt din Timisoara.
Multumesc!
bebe33695
Eu personal tias recomanda Enforcer. Este o alarma fiabila. am si eu unul pe masina personala de 5 ani
E foarte buna . :minigun:
laurentiu84246
QUOTE(bebe33695)
Eu personal tias recomanda Enforcer. Este o alarma fiabila. am si eu unul pe masina personala de 5 ani
E foarte buna . :minigun:


Ce pret ai dat pe ea shi ce stie sa faca ?
ionut83652
parerea mea cea mai ieftina care o gasesti cu senzor volumetric si cod saritor in rest toate fac cam acelasi lucru eu am luat thor de la metro 100 ron si senzorul volumetric 30 ron de la o firma care monteaza alarme !
Radu50689
Ce stie sa faca senzorul volumetric si unde ai montat-o?
Demeter72279
incearca FALCON, www.falcon.ro
Mihai31874
si eu am una... nu stiu ce firma e... adica nu mai tin minte.. a fost 120 lei plus 100 montatul. Sunt multumit de ea.

edit:

Am luat-o de pe www.xenonshop.ro
Jeff
Senzorul volumetric monitorizeaza interiorul masinii, sesizand modificari "volumetrice" - de ex. daca bagi mana pe geamul deschis, daca se deschide portiera etc. Functioneaza pe baza de ultrasunete, emise si receptionate.
In TM mai poti incerca si la Carsystems, www.carsystems.ro
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.