Help - Search - Members - Calendar
Full Version: VW Passat 1.9TDI 1995
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Nagy91923
O intrebare
Abureste geamul din fata in interior. Azi vara am avut un accident, dar pana acum nu sa observat problema aceasta, dar de cand avem pus antigel, aburul ce se depune pe parbriz este unsuros. Pentru a demonta radiatorul pentru aerul din interior trebiue demontat bordul??? Am uitat sa va spun ce masina avem. VW passat 1.9 TDi din 1995
Va multumesc pentru Ajutor O zi buna
eddie
Da,trebuie schimbat radiatorul,se pare ca este spart.Trebuie desfacut bordul sau minim plansa de bord.Treaba dealtfel usoara pentru cei din service.
James Kilowatt
Incearca totusi o substanta de oprit piederile, daca nu pierde foarte mult, insa nu-ti pune multe sperante in solutia asta...
Am avut si eu la nubira exact aceeasi problema. Caloriferul a costat cam 330ronl si manopera vreo 60ron, in galati. Numai ca n-a fost chiar simplu, a durat o zi intreaga de dimineata pana seara.
cavalyere
aha deci asta era problema si cu a mea!! :bash: eu am crezut ca e de la tigara.
TLS-09
Atentie cauza poate sa fie cea descrisa dar nu numai. In speta probabil ca lucrurile stau asa dar se mai intimpla ca un parbriz unsuros sa apara si de la silicon dat in exces pe bord. La pulverizare ramane destul si pe parbriz iar la spalatorie stim cu totii cat de bine sint frecate geamurile sau cat de curate sint carpele folosite.
marius95832
e de la antigel. am schimbat cateva radiatoare din interior. nu e deloc usor!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.