Help - Search - Members - Calendar
Full Version: jante TRANSPARENTE!!!!
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Cauciucuri/Roti
R a z v a n


PE CAT PUNEM PARIU CA INTR-O LUNA LE VEDEM IN BUCURESTI?

Al SEMA (salone dell'aftermarket e del tuning di Las Vegas) sono appena stati presentati questi bellissimi cerchioni trasparenti 100% policarbonato da 2000 dollari (l'uno!).
Se siete interessati a questi "D'Vinci Forgiato Radurra" sappiate che le dimensioni disponibili sono 20, 22 e 24 pollici.. e che bisogna avere dischi e pinze all'altezza!

autoblog.it
A K U
Alte tampenii, pe langa jantele cromate si cele care se invart cand roata nu se misca. Au si americanii manelistii lor... :puke: :bash:
Ghita A.
Si cat timp credeti ca o sa ramana transparente pe soselele patriei?,
Mizeria de pe drumurile noastre o sa le faca bune doar pentru lauda la spalatorie.
booneK9
Ce tampenie... Dincolo de faptul ca ramane transparenta doar o vreme, ajuta ... de numa' numa' (ca era s-o zic pe-ailalta). Mare gradina...
florin55503
nu vad sensul unor jante tranparente. iti cumperi jante tocmai pt look nu sa se vada discul si etrierul cu placute
Ghita A.
QUOTE(florin55503)
nu vad sensul unor jante tranparente. iti cumperi jante tocmai pt look nu sa se vada discul si etrierul cu placute


Poate ca o sa le faca si pe alea transparente cat de curand biggrin.gif
R a z v a n
QUOTE(florin55503)
nu vad sensul unor jante tranparente. iti cumperi jante tocmai pt look nu sa se vada discul si etrierul cu placute

wrong, very wrong.
depinde de stil, dar in general discuri mari si frane brembo - oricand.
nu prea inteleg eu cum se racesc farnele alea...dar poate ca nu conteaza, in fond mergi cu 40/la ora, sa ti le vada lumea...
HalbaSus
Exact la asta ma gandeam si eu... cum se racesc franele ? In plus am mari dubii ca sunt foarte usoare... nu ca plexiglassul sau ce e ala ar fi foarte greu, sau mai greu decat spitele de aluminiu, dar ma gandesc ca structura rotii trebuie bine intarita pe margine... altfel ar crapa la prima groapa... sau poate chiar crapa la prima groapa... dar defapt ce conteaza... nici jantele cromate nu sunt mai usoare dar sunt bune pentru "bling-bling".
Marius43590
pai la jantele alea de hotrod cum se racesc? :bash:

din cate am observat io, discurile ventilate nu au nici un "ventilator" ci sunt mai late si au niste tuburi radiale. Eu cred ca procesul fizic e urmatorul: aerul intra pe undeva aproape de ax si este impins de forta centrifuga spre exterior... in felul asta ele sunt racite de fluxul mare de aer.
R a z v a n


mie mi se pare ca arata bine totusi...
HalbaSus
Prima impresie a fost ca are niste jante negre de tabla... abia apoi am observat dunga argintie de pe margine si discul+etrierul... mie mi se pare ca arata urat... (chiar urat, nu ca jantele cromate ar fi pe gustul meu, dar macar alea arata bine, astea sunt cam la nivelul estetic al jantelor de tabla).
R a z v a n
si mai e ceva...
racirea ca racirea dar ca sa le speli trebuie sa urci masina pe rampa sau sa le dai jos...sunt amare, da-le dreaku
ionut91746
Nu arata chiar rau, numai ca la noi, daca ia facut cativa kilometri gata cu transparenta...intervine opacitatea... :bandit:
vma
De ce nu fac si cauciucurile din guma transparenta?
adi.mitrea
Mie îmi plac! Acest tip de jantă avantajează clar mașinile care au discuri mari, pentru toate cele patru roți, și etrieri frumoși și colorați.

Dacă le-aș pune pe astra mea cu tamburi pe spate + rugină... ar arăta jalnic.

Dar oare cum se realizează răcirea discurilor dacă o asemenea jantă nu are nici un orificiu?
cody-man
DEACORD CU FLORIN55503 DAR SA RECUNOASTEM CA PE Z350 ARATA BINISOR ! ORI IMI PLACE MIE PREA MULT MASINA !
DESPRE GREUTATE CRED CA POLICARBONATUL NU ESTE UN FEL DE PLEXIC CI MAI DEGRABA ADUCE CEVA CU FIBRA DE CARBON LA GREUTATE . APOI MARIMILE IN CARE SE FABRICA 20 22 24 ,EU ZIC CA SUNT MAI MULT PT CURSE [DE PISTA] SI PT EXPOZITII
EU RAMAN LA IDEEA CA SUNT CEVA INEDIT biggrin.gif
mike.omega
Data viitoare scoate capslock-ul, vedem destul de bine smile.gif
marius68582
Pentru cei care se intrebau care este rostul jentilor transparente:ca sa vada vecinii ce suspensie de aur mi-am tras,beeei! :bash:
George89725
Le dam cu vopsea aurie si zicem ca sunt din aur biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.